VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj i Policie ČR se zabývají děním na gymnáziu

Litoměřice – Přestože na oficiální výsledky šetření, které provádí Ústeckéhý kraj na základě stížnosti na současnou ředitelku litoměřického Gymnázia J. Jungmanna Evu Bulasovou, je ještě brzy, situace se zde i nadále vyhrocuje.

28.2.2011 22
SDÍLEJ:

Eva BulasováFoto: archiv

Policie ČR má už v šetření údajně špatné výběrové řízení na opravu podlahy v tělocvičně, a nově také podezření na neoprávněný přístup do počítače ředitelky.

Po prázdninách zjistila ztrátu dat
„Když jsem po jarních prázdninách přišla do práce, zjistila jsem, že mi byla z počítače v ředitelně odcizena data. Dala jsem podnět správci počítačové sítě a souhlasím s tím, že celá záležitost byla předána policii,“ popsala události ředitelka Eva Bulasová.

„Mohu potvrdit, že litoměřická policie případ šetří jako podezření z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. V současné době zjišťujeme všechny okolnosti a příčiny dané události,“ potvrdila tisková mluvčí litoměřické policie Alena Romová. Trestní oznámení policie přijala 18. února a počítač byl převezen na expertizu.

Dnes se vrací po zdravotní dovolené
Eva Bulasová se dnes vrací po zdravotní dovolené do zaměstnání, informace o dění ve škole měla pouze zprostředkovaně.

„Ve středu jsem byla odvezena do nemocnice a hospitalizována. Diagnóza zněla totální vyčerpání organismu pod dlouhodobým psychickým tlakem. Po návratu z nemocnice jsem začala čerpat řádnou dovolenou. V pondělí se znovu vracím do zaměstnání a jsem si vědoma toho, že se budu muset razantně ohradit proti situaci, která nyní je ve škole, kdy v hodinách namísto výuky probíhají diskuse o současné kauze. Nikomu nechci upírat právo na svobodné vyjadřování, ale nesmí se to konat v hodinách,“ uvedla k dění po svém návratu ředitelka.

Ta zároveň dodala, že je s předběžnými výsledky šetření pracovní skupiny z Ústeckého kraje, která na litoměřickém gymnáziu provádí šetření na základně stížnosti, spokojena. Nyní očekává ještě jednu kontrolu z odboru školství krajského úřadu a v nejbližší době také Školní inspekce.

EVA BULASOVÁ je kritizována odboráři Gymnázia J. Jungmanna v Litoměřicích
Někteří nespokojení učitelé, kteří koncem minulého školního roku založili odborovou organizaci, kritizují údajně špatné zacházení s nadačním fondem školy, neprůhledné zaměstnávání nových pracovníků a zadávání zakázek. Dále se domnívají, že ukončování pracovních smluv dohodou je ve skutečnosti kamufláží bossingového tlaku, tedy skrytou výpovědí. Kvůli zakázce na rekonstrukci podlahy sportovní haly, kterou získala firma, kde pracuje ředitelčin manžel, podali trestní oznámení.

Stížnost vyřeší v zákonné lhůtě
„Na gymnáziu proběhlo šetření stížnosti. Její vyřízení probíhá podle Směrnice 3/2007 v termínu do 60 dnů, který ještě neuplynul. Výsledek bude zaslán stěžovatelům. Máme také k dispozici informace, že ředitelka školy byla hospitalizována a od pondělí 21.2. čerpá řádnou dovolenou,“ sdělila k současnému stavu řešení stížnosti tisková mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková.

Jak dále uvedla, šetření probíhá ke všem bodům ve stížnosti, s výjimkou údajně špatného řízení na opravu podlahy v tělocvičně, které šetří Policie ČR, a nadace, neboť je samostatným právním subjektem a nemá se školou nic společného.

Šetření je ve formě rozhovorů s učiteli a kontroly podkladů a dokumentů. Případné odvolání ředitelky je možné pouze na základě závažného porušení nebo neplnění právních povinností vyplývajících z vykonávané funkce.

Autor: Kateřina Bizzarri

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:
Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení