VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na komunikacích zůstaly statisícové škody

Litoměřicko – Škody při lednové povodni na Litoměřicku nezpůsobily pouze rozvodněné řeky Ohře a Labe, ale také jinak neškodné potoky.

25.1.2011
SDÍLEJ:

Povodeň v Pístech, úterý 18. ledna 2011.Foto: Deník/Karel Pech

Ty se rozvodnily následkem tání sněhové nadílky, která byla tuto zimu obzvlášť štědrá.

Velká voda po sobě tentokrát nezanechala žádné katastrofální následky v jednotlivých domácnostech, ale na místních komunikacích a dalších veřejných prostorách obcí.

Labe poničilo přívoz v Žernosekách
V Malých Žernosekách poničil rozvodněný Milešovský potok komunikace a způsobená škoda se bude pohybovat v řádu desetitisíců korun. Škody na obecním majetku tu zanechalo také Labe, když zatopilo místní přívoz. „Škoda tu zcela jistě bude na plovoucích můstcích u přívozu, které sice neuplavaly, ale jsou dost poničené. Voda zasáhla i budovu přívozu. Ta se teď musí nejprve vysušit, a pak vymalovat, ale výraznější poškození tu nevzniklo,“ sdělil starosta Malých Žernosek Petr Liška.

V Křešicích potok zničil silnici
Zatímco Labe naštěstí nijak výrazněji nezasáhlo Křešice, jejichž obyvatelé se vody obávali kvůli nekompletním protipovodňovým opatřením, své tu vykonal rozvodněný Blatenský potok. Ten tu poničil silnici vedoucí z Křešic do Zahořan. „Skutečnou výši všech škod budeme znát tak do týdne, do zasedání zastupitelstva. Předběžně odhadujeme jenom škody na místní komunikaci, které způsobil rozvodněný Blatenský potok, a to na 200 tisíc korun. Silnici voda podemlela a ta se teď začíná drolit a lámat,“ popsal největší problém starosta Křešic Václav Kovařík. Voda v obci zaplavila ještě obecní sad, místní park s dětským hřištěm a fotbalové hřiště. Hasiči zde odčerpali vodu z dvaceti sklepů.

Některá města a obce už mají škody spočítané, jiné počítají a někde stále ještě čekají, až voda odteče. To je například případ města Libochovic a obce Písty.

V Pístech škoda 250 tisíc korun
Písty byly zřejmě povodní nejhůř zasaženou obcí v regionu. Jen na místní komunikaci způsobila voda škodu ve výši 250 tisíc. „Prozatím jsme nahlásili škodu ve výši čtvrt milionu na komunikacích v Pístech. Zbytek ještě nemáme zjištěný, protože v lagunách v okolí této obce stále stojí voda. V Břežanech jsme zaznamenali škodu pouze na soukromém majetku,“ řekl starosta Budyně nad Ohří Petr Medáček.

V Libochovicích je park stále zatopený
Na sečtení škod stále čekají také v Libochovicích. Zde Ohře zaplavila celý park a ten od té doby zůstal prakticky pod vodou. „Škody jsou v parku velké, ale my se tam zatím kvůli vodě nemůžeme dostat. Snažíme se ji odčerpávat, ale je to komplikované, protože půda tu je rozmáčená a nemůže tam zajet technika, která by s odčerpáváním pomohla,“ popsala situaci starostka Libochovic Jana Holá.

Přestože park je stále pod vodou, předpokládají se vzniklé škody na klubovně fotbalistů a fotbalovém hřišti, dále na zařízení dětského hřiště a zde osazených lavičkách.

Autor: Kateřina Bizzarri

25.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice je všechno připravené. V pondělí dorazily i medaile pro vítěze, které nám ukazala Martina Kučerová z tiskového střediska.
7

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení