VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Litoměřice mají v plánu výstavbu hřiště na "Střeláku"

Litoměřice – Přestože příští rok se všeobecně nese ve znamení úspor, litoměřická radnice nezapomíná ani na své nejmenší obyvatele.

20.12.2010
SDÍLEJ:

Městský úřad v Litoměřicích.Foto: Radim Tuček

Děti i jejich rodiče se tak mohou těšit, že přibudou další místa určená pro bezpečné vyžití, protože i v nadcházejícím roce se bude pokračovat ve výstavbě a rekonstrukci dětských hřišť.

V rozpočtu na příští rok, který zatím nebyl schválen, je v návrhu částka ve výši zhruba 350 tisíc korun určená na každoročně prováděnou údržbu dětských hřišť. „Na začátku každého roku je prováděna jejich revize. Poté dochází k odstranění všech zjištěných závad. Písek na dětských pískovištích vyměňujeme v pravidelných intervalech,“ informoval investiční technik odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích Václav Blecha.

Školní zahrada
Kromě pravidelné údržby má radnice v současné době připraveno několik dalších projektů na stavbu větších či menších hřišť. Jde například o rekonstrukci školní zahrady Základní školy U Stadionu, stavbu multifunkčního hřiště na Střeleckém ostrově vedle tenisových kurtů nebo modernizaci zahrady Domu dětí a mládeže Rozmarýn.

„Jde však o milionové částky a rozpočet města na příští rok bude spíše úsporný. Snažíme se proto najít vhodné dotační tituly,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.

Město Litoměřice v posledních letech intenzivně pracovalo na modernizaci školních hřišť. Díky tomu tak všechny základní školy zřizované městem disponují moderními víceúčelovými sportovišti, která v hojné míře využívá i veřejnost. Jen za letošní rok byly instalovány nové herní prvky na Lodním náměstí, v ulici Marie Majerové, Smetanově a pod Mostnou horou.

Pod dozorem
Ne vždy slouží dětské hřiště účelu, pro který bylo vytvořené, tedy jako bezpečná zóna pro hru dětí. S tímto problémem se potýkali obyvatelé sídliště Střed v Litoměřicích.

Zde se na novém hřišti s pískovištěm s velkou skluzavkou a na oploceném pozemku, tedy i pro mladší děti teoreticky bezpečném, uprostřed sídliště, začali namísto dětí scházet mladí výrostci, kteří omezovali mladší děti ve hře a zařízení ničili. Výsledkem tak byla nejen prošlápnutá skluzavka, ale také pískoviště plné cigaretových nedopalků.

O tomto problému se dověděla městská policie, která začala situaci řešit.

„Službu konající hlídky dění na tomto hřišti na základě dohody s jeho správcem průběžně monitorují již od loňského léta a snaží se zde v rámci možností udržovat pořádek,“ konstatoval velitel Městské policie v Litoměřicích Ivan Králik.

Případné konflikty jsou řešeny domluvou, protože jejich účastníky většinou bývají nezletilí výrostci.

K. Bizzarri, E. Břeňová

20.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Dům dětí a mládeže Rozmarýn otevře opět přes 60 kroužků

V Račicích bylo ve středu zahájeno MS v rychlostní kanoistice.
AKTUALIZOVÁNO
16

Mistrovství i hon na medaile začíná. „Chci tady vyhrávat!“ vzkázal Dostál

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Litoměřice - V 19. století si u Litoměřic postavil své sídlo velkostatkář. Teď je to ruina.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Lovosice – Práce na autobusovém nádraží v Lovosicích opět postoupily o kus dopředu. Dělníci na staveništi bourají stávající konstrukce a pokládají nové vrstvy vozovky. Narazili ale také na problémy.

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení