VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S připomínkami ke zdravotní a sociální péči - na radnici

Litoměřice – Jakým směrem se budou v následujících třech letech rozvíjet zdravotní a sociální služby v Litoměřicích, mohou nyní ovlivnit i občané.

3.7.2010
SDÍLEJ:

Litoměřice - ilustrační foto.Foto: Radim Tuček

Na radnici se totiž rodí zásadní dokument pro rozvoj sociálních služeb – 3. komunitní plán.

Připomínky mohou podat do 13.7.
Tvorba komunitního plánu se blíží do finále a nyní dostávají slovo občané. Ti totiž mohou během těchto dnů přijít se svými připomínkami.

Město zve občany k podání návrhů
„Od 30. června do 13. července mohou lidé přijít do kontaktních míst a nahlédnout do připravených materiálů, které odbor sociálních věcí a zdravotnictví spolu s poskytovateli sociálních služeb navrhuje jako 3. komunitní plán. Budeme rádi, když lidé, kteří využívají sociálních služeb, přijdou a podělí se s námi o své zkušenosti a nápady,“ říká Petra Smetanová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Plán je k nahlédnutí na pěti místech
Podle informací z odboru bude otevřeno pět kontaktních míst. Lidé je najdou na městském úřadě, v knihovně, v informačním centru na městském úřadě, v novém domově pro seniory a v Agentuře podporovaného zaměstnávání v Teplické ulici. Dále mohou občané využít webové stránky města.

Dobré připomínky budou zpracovány
Litoměřice pravidelně pořádají veřejné diskuse s poskytovateli a uživateli sociálních služeb, aby mohly pružně reagovat na potřeby lidí ve městě. I v tomto případě sází na spolupráci s poskytovateli služeb a očekávají také podněty a nápady občanů.

Komunitní plán je dokument, který udává, jakým způsobem se budou v následujících třech letech rozvíjet sociální služby v Litoměřicích. Na jeho přípravě se podílí město, poskytovatelé sociálních služeb i občané. 1. komunitní plán vznikal v roce 2004, 2. v roce 2007, letos vzniká další – 3. plán pro následující tři roky. Ten je nyní ve fázi připomínkování. Některé podněty občanů mohou ovlivnit podobu dokumentu.

Celý plán vznikal několik měsíců a tvořilo jej několik pracovních skupin. „V rámci komunitního plánování se schází pět skupin zabývajících se seniory, rodinou, dětmi a mládeží, zdravotně postiženými, osobami v přechodné krizi, etnickými minoritami a drogově závislými,“ uvedl místostarosta Litoměřic Jiří Landa.

„Náměty, které se nám sejdou, budou prokonzultovány v pracovních skupinách, některé z nich mohou ovlivnit finální podobu připravovaného plánu,“ vysvětlil smysl připomínkování vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Martin Veber.

Autor: Zdeňka Studená

3.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LOĎ TRAMÍN vozí výletníky z Lovosic do Píšťan.
1

Lovosický přívoz Tramín je již v provozu

Ilustrační foto.
1

Muž z Litoměřicka okrádal babičky v celém Česku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

AKTUALIZUJEME

Pacientka s meningokokem je v mimořádně vážném stavu

Ústí nad Labem – Stav mladé sportovkyně z Oseka, která je hospitalizovaná s meningokokovým onemocněním na Infekčním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, se nelepší.

Futsalisté Litoměřic budou v Praze útočit na mečbol

Litoměřice – Futsalisté Gardenline Litoměřice se mohou v úterý přiblížit postupu mezi nejlepší čtyři kluby v republice.

Motivace po vyřazení? Porveme se o bronz, slíbil Lovec Motl

Lovosice /ROZHOVOR/ – Zlatý sen se rozplynul jako pára nad hrncem. Házenkáři Lovosic na historický titul znovu nedosáhnou, stále však mají o co bojovat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies