VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava Tyršova mostu se asi posune

Litoměřice – Nutná generální oprava Tyršova mostu v Litoměřicích se nejspíš odsune.

11.6.2010
SDÍLEJ:

Tyršův most v Litoměřicích.Foto: Deník/Karel Pech

Zatím k provedení rekonstrukce nejsou připraveny ani finanční prostředky, ani stavební povolení. Lidem z regionu tak zatím nehrozí dopravní komplikace, spojené s uzavírkou starého mostu přes Labe.

Podle informací investora, kterým bude Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), přestává být plánovaný termín začátku oprav rok 2011 reálný. „Pravděpodobný začátek oprav se posune, zatím nedokážeme říci, kdy se s rekonstrukcí mostu začne,“ uvedla včera tisková mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Oprava si vyžádá víc než 140 milionů
Podle jejích slov je akce ve fázi příprav. Investor ví, že stav mostu je špatný, nicméně v současné době nedrží v ruce ještě ani stavební povolení k rekonstrukci.

Ta si vyžádá podle posledních informací více než 140 milionů korun, musí se totiž provést zásadní opravy na obou stranách Tyršova mostu.

Jak řekl vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Ivo Perna, ve špatném stavu jsou hlavně inundační mostky na želetické straně. Opravu čeká i část mostu na litoměřické straně v místech, kde překonává železnici.

- Oprava se bude týkat zejména nadjezdu nad železniční tratí a
inundačních mostků na želetické straně
- Termín zahájení oprav není stále znám, plánovaný v roce 2011 se
ale nepodaří dodržet
- Během oprav, které potrvají asi rok, bude most otevřen jen pěším

„Tyto části neprošly první etapou rekonstrukce mostu při jeho kompletní uzavírce po povodních v roce 2002,“ dodal Ivo Perna. Opravy mostu by měly trvat zhruba rok. Během nich podle mluvčí ŘSD Martiny Vápeníkové neprojde kompletní opravou pouze prostřední část mostu. Ta byla provedena v roce 2005.

Pěší se přes Labe dostanou
Jednání mezi investorem a městem probíhají neustále, v minulých dnech rada města odsouhlasila výpůjčku pozemků pro potřeby ŘSD.

Podle šéfa odboru dopravy Ivo Perny se lidé žijící v Želeticích nemusejí obávat, že by kvůli uzavírce mostu museli do Litoměřic přes Mlékojedy a nový most.

„Tyršův most je důležitá spojnice mezi oběma břehy. To, že by pěší měli využívat nový most, je nemyslitelné, je daleko. Během oprav bude pro chodce k dispozici jakási lávka na místech, kde bude oprava probíhat,“ dodal Ivo Perna. Prostor pro chodce bude přístupný nonstop.

Most dostane nový asfaltový koberec
Když se po povodních v roce 2002 opravoval most poprvé, vyvolalo pochybnosti mezi lidmi to, jakým způsobem byla provedena rekonstrukce vozovky. Tehdy řadě lidí vadila kvalita nově položeného asfaltového koberce. V rámci možností zvolené technologie prý ale bylo tehdy vše provedeno v dobré kvalitě. To potvrdil i Ivo Perna.

Most kdysi velkou opravou už prošel
Velkou opravou prošel most také v letech 1975 - 1985. Tehdy byl rozšířen ze 7,5 na 10,5 metru. Bohužel muselo být sneseno staré umělecké zábradlí, které tvořilo - stejně jako odstraněné kamenné pylony - skutečnou ozdobu mostu.

Autor: Miroslav David

11.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dopravní nehoda, ilustrační foto.

Za víkendovými nehodami bylo nedání přednosti v jízdě či nesprávný způsob jízdy

Ilustrační foto.

Muž z Litoměřicka okrádal babičky v celém Česku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Futsalisté Litoměřic budou v Praze útočit na mečbol

Litoměřice – Futsalisté Gardenline Litoměřice se mohou v úterý přiblížit postupu mezi nejlepší čtyři kluby v republice.

Motivace po vyřazení? Porveme se o bronz, slíbil Lovec Motl

Lovosice /ROZHOVOR/ – Zlatý sen se rozplynul jako pára nad hrncem. Házenkáři Lovosic na historický titul znovu nedosáhnou, stále však mají o co bojovat.

VIDEO: V Terezíně si připomněli jména obětí holokaustu

Terezín - Prostory modlitebny v Terezíně v pondělí patřily Dnu vzpomínání na oběti holokaustu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies