VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROUDNICE: Bazén? Nejpozději 1. března

Roudnice nad Labem - Roudničtí se opět vykoupají ve zdejším krytém plaveckém bazénu. Pracovníci specializovaných firem nyní intenzivně pracují na odstranění nejnutnějších problémů v provozu areálu tak, aby mohl být během několika týdnů otevřen.

29.1.2009
SDÍLEJ:

PŘÍLEŽITOST PRO ŠKOLY. I když je krytý plavecký bazén na pravém břehu řeky Labe a Roudnice na levém břehu, byl vždy hojně využíván zdejšími školami. Snímek pochází z plavecké soutěže základních škol, která se zde uskutečnila v roce 2006.Foto: Karel Pech

„Krytý plavecký bazén otevřeme nejpozději prvního března. Pokud vše půjde dobře, bude provoz zahájen již jedenadvacátého února,“ přislíbil na posledním jednání zdejšího zastupitelstva Luboš Matek, roudnický místostarosta.

Problematika krytého bazénu je podle roudnického starosty Josefa Bakeše pro vedení města jednoznačně prvořadá.

Bývalé vedení Roudnice v čele se Zdeňkem Kubínkem pracovalo na plánu kompletní rekonstrukce plavecké haly tak, aby byla snížena její energetická náročnost.

To by si vyžádalo investici přes dvacet milionů korun. Podle Luboše Matka však není v současné době v dohledu žádná možnost na financování této akce z dotací, proto od této možnosti nové vedení města ustoupilo.

Důvodem ke kompletní rekonstrukci má být extrémní energetická náročnost areálu. K uzavření bazénu došlo v dubnu loňského roku, protože se jeho tehdejší majitel, Český athletic club (ČAC), dostal do finančních potíží. Důvodem vzniklých potíží je nejspíše sousední venkovní koupaliště. ČAC se dostal do finančních problémů kvůli nutné rekonstrukci tohoto areálu po povodních v roce 2002.

„Na rekonstrukci povodní poničeného koupaliště se nám podařilo získat dotaci, později byla tato částka, bohužel, pokrácena. Do toho přišly povodně v roce 2006, které narušily statiku starého tělesa natolik, že muselo být založeno nové těleso úplně jinak, čímž došlo k navýšení finančních prostředků, na které jsme, bohužel, už neměli. I přes příslib navýšení dotací v roce 2007 nám tyto dotace navýšeny nebyly. I přesto jsme ve stavbě pokračovali. Nechtěli jsme přerušit dostavbu bazénových těles. Tím vzniklo zadlužení,“ popsal Deníku již před časem Vladimír Kopal, předseda ČAC.

Několik měsíců pak představitelé ČAC a města Roudnice řešili administrativní záležitosti tak, aby mohl být bazén převeden do majetku města a mohl být jeho provoz znovu obnoven.

To se nakonec podařilo prostřednictvím dražby, kdy jej Roudnice získala do svého majetku za necelých sedm milionů korun. Ve hře byla také výstavba nové haly, ale tu zastupitelé zamítli.

Autor: Michal Závada

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Porta Bohemica.

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Ústecký kraj - Mladík, který okrádal pomocí Facebooku, skončil před soudem. 

Po strništi bos je v kinech. Režisér Jan Svěrák se narodil v Žatci

Litoměřice, ČR - Jan Svěrák s otcem Zdeňkem nyní uvedli do kin zatím poslední novinku Po strništi bos. Jejich společné filmy patří k nejvýznamnějším dílům české kinematografie, za Kolju získali Oscara.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení