VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kavárna v Bethelu nekončí

Litoměřice - Oblíbená kavárna v Domě křesťanské pomoci (DKP) Bethel v Pražské ulici v Litoměřicích je uzavřena. Ten, kdo se chce podívat v těchto dnech zdarma na internet, má smůlu.

6.8.2008
SDÍLEJ:

MOŽNOSTI. Minulostí je internetová kavárna v litoměřickém Domě křesťanské pomoci. Nyní zbyl v prostorách kavárny, která je od července pro veřejnost uzavřená, už jen jeden počítač. Včera na něm pracoval dobrovolník DKP David Krabec. Foto: Jan Vraný

„Byla jsem překvapená, ta možnost tady roky byla a najednou zavřeno,“ krčí smutně rameny studentka Barbora Jelenová.

Kavárna byla veřejnosti k dispozici do konce letošního června. Důvody jejího uzavření jsou prozaické. „Vyschly zdroje,“ konstatoval ředitel DKP Robert Krejčí s tím, že ale už od září by se měla opět otevřít, protože se našel zájemce, který by jejímu provozu finančně pomohl.

Nebude už internetová
„Kavárna pochopitelně není výdělečná, i když svou klientelu měla. V podstatě by měla fungovat jako zázemí pro účastníky rekvalifikací. Ne však už jako internetová,“ řekl Deníku ředitel DKP. Zůstal zde jediný počítat, zbylých pět je už od loňského roku umístěno v nově vzniklé počítačové učebně. „Ta vznikla vesměs spontánně, protože naši klienti se na počítačích chtěli spíše učit, než si jen hrát, což nás těšilo,“ vysvětlil Krejčí. Počítač se vstupem na internet bude ale v kavárně nadále k dispozici.

Dopoledne se do ní naučily chodit maminky s dětmi, velký zájem byl o počítačové kurzy pro seniory. DKP má vícezdrojové financování – zhruba z 45 % ho pokrývá ministerstvo práce a sociálních věcí, dále Ústecký kraj a různé nadace, přispívají i soukromí dárci a podporovatelé. „Pro neziskovky nastal špatný půlrok. Evropské výzvy byly vypsány pozdě, na což doplatila právě kavárna. Od ledna už je její financování zajištěné tak, jak tomu bylo dříve,“ vysvětluje Krejčí.

DKP zastřešuje řadu aktivit – Dům na půli cesty, Nízkoprahové centrum Oáza, vzdělávací středisko, volnočasové centrum, jehož je kavárna součástí. Cílovou skupinou pracovníků DKP jsou děti a mládež od 12 do 21 let, nacházející se v nepříznivé životní situaci, která bývá zapříčiněna jejich příslušností k romské minoritě, nebo k sociálně znevýhodněným rodinám. Posláním činnosti DKP pak je mj. usilovat o pozitivní změny v životním způsobu mladých a doprovázet je a pomoci jim v obtížných situacích.

Autor: Ivo Chrástecký

6.8.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Akciová společnost litoměřické nemocnice získala registraci

Zápisy - ilustrační foto.

Míst pro prvňáky je v Roudnici dostatek

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice – V uplynulém měsíci byl v Litoměřicích zaznamenaný zvýšený výskyt žloutenky typu A, nemoci špinavých rukou. Konkrétně se jednalo o 21 nakažených lidí.

Litoměřice vydaly první výroční zprávu v interaktivní podobě

Litoměřice - Město vydalo první výroční zprávu, jejíž předností je grafické zpracování v interaktivní podobě.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Kostel v Konojedech hrozil zřícením. Po 40 letech se v něm konala mše

Litoměřicko – Po dlouhých čtyřiceti letech se konojedským kostelem Nanebevzetí Panny Marie v úterý podvečer opět nesla orientální vůně kadidla. Ačkoli byl všední den, na poutní mši přišly desítky lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení