VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Roudnický bazén: zavřeno

Roudnice nad Labem - Během několika dní bude uzavřen roudnický krytý plavecký bazén. Až do odvolání. Český athletic club (ČAC), který má provoz krytého bazénu na starosti, totiž čelí exekuci.

4.4.2008
SDÍLEJ:

Cedule na dveřích roudnického bazénu říká jasně: ZAVŘENO!Foto: Michal Závada

Provoz krytého plaveckého bazénu v Roudnici by měl být ukončen v pondělí sedmého dubna. Český athletic klub nemá prostředky na zajištění dalšího provozu. „Jen na energiích máme nyní dluh přibližně jeden milion korun,“ sdělil Deníku prezident ČAC Vladimír Kopal.

„Pro město je to velice nepříjemné. Do krytého plaveckého bazénu chodí velké množství lidí, využívají jej také školy plavání. Věřím, že se starostovi, prezidentovi ČAC a všem zainteresovaným podaří co nejdříve dospět k řešení, které by umožnilo opětovné otevření bazénu,“ říká Zdenka Horecká, vedoucí odboru školství, kultury a sportu na roudnickém městském úřadu.

Na placení faktur za energie a další výdaje spojené s provozem krytého plaveckého bazénu nemá ČAC také kvůli tomu, že organizaci město zatím odmítá poslat slíbené peníze z každoroční několikamilionové dotace na provoz.

Tyto finance však město ČAC poslat nemůže. Podle zastupitelů by tím ohrozilo městské peníze. Ty by totiž mohly skončit u exekutora.

„Zejména na základě exekučního titulu na ČAC a ochrany městských veřejných peněz bylo na veřejném zasedání zastupitelstva města rozhodnuto pozastavit poskytnutí dotace na rok 2008 pro ČAC na provoz krytého plaveckého bazénu do doby vyřešení vzniklé situace,“ vysvětluje Zdeněk Kubínek, starosta Roudnice nad Labem.

„Z vyjádření právníků, kteří situaci posuzovali, vyplynulo, že hrozí velké riziko toho, že by peníze, které město ČAC pošle, použil exekutor na uspokojení pohledávek,“ dodala Zdenka Horecká.

Ohrožený však není jen krytý plavecký bazén. Stále více v nedohlednu je dostavba nového roudnického koupaliště. Ta také zapříčinila současné problémy ČACu.

O exekuci požádala totiž stavební firma, která provedla stavební práce na letním koupališti, do jehož rekonstrukce se ČAC před časem pustil.

„Na rekonstrukci se nám podařilo získat dotaci, později byla tato částka, bohužel, pokrácena. Do toho přišly povodně v roce 2006, které narušily statiku starého tělesa natolik, že muselo být založeno nové těleso úplně jinak, čímž došlo k navýšení finančních prostředků, na které jsme, bohužel, už neměli. I přes příslib navýšení dotací v roce 2007 nám tyto dotace navýšeny nebyly. I přesto jsme ve stavbě pokračovali. Nechtěli jsme přerušit dostavbu bazénových těles. Tím vzniklo zadlužení,“ popsal události, jak k situaci, která je pro Roudničany nepříjemná, došlo, Vladimír Kopal.

Podle něj probíhají nyní intenzivní jednání, která by měla vést k vyřešení celého problému. „V současné době je situace taková, že by objekt bazénu měl být převeden na město,“ říká Vladimír Kopal.

Převod však komplikuje hned několik okolností. V první řadě je to problém se samotným převodem. Pokud je na ČAC uvalena exekuce, nesmí totiž nakládat se svým majetkem. Převodu na město tedy musí předcházet dohoda se stavební firmou, která o exekuci požádala. Výsledkem tohoto jednání by mělo být stažení exekuce.

Další složitá jednání budou muset vést zástupci ČACu a města na několika ministerstvech, která poskytla před časem dotace na opravy bazénu. Ve smlouvách o dotace je totiž zakotveno, že s tímto majetkem nesmí být po dobu několika let nijak nakládáno.

Autor: Michal Závada

4.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Dům dětí a mládeže Rozmarýn otevře opět přes 60 kroužků

V Račicích bylo ve středu zahájeno MS v rychlostní kanoistice.
AKTUALIZOVÁNO
16

Mistrovství i hon na medaile začíná. „Chci tady vyhrávat!“ vzkázal Dostál

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Litoměřice - V 19. století si u Litoměřic postavil své sídlo velkostatkář. Teď je to ruina.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Lovosice – Práce na autobusovém nádraží v Lovosicích opět postoupily o kus dopředu. Dělníci na staveništi bourají stávající konstrukce a pokládají nové vrstvy vozovky. Narazili ale také na problémy.

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení