VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Annu Podpěrovou

…, místostarostku města Hoštka

18.1.2008
SDÍLEJ:

Anna PodpěrováFoto: archiv

Město Hoštka se stalo vyhledávaným místem pro výstavbu rodinných domků i pro bydlení jiného typu. Významnou roli při rozhodovaní, zda se sem přestěhovat, hraje i pěkné prostředí. Má město v blízké době v plánu výsadbu další zeleně v obydlených zónách?

Hoštka se dlouhodobě věnuje problematice životního prostředí. Podařilo se stabilizovat průtok vody v Obrtce, byly vybudovány retenční nádrže a vysazeno tisíce stromů v okolí města. V současné době je připravován projekt komplexního řešení sídlištní zeleně. Bude to akce, která si vyžádá značné prostředky a delší čas než období jednoho roku. Město podá žádost o podporu z fondů EU. Pro první etapu je zpracováno řešení 10 lokalit, na příklad zeleň u panelových domů, okolí hřbitova, různé parčíky a aleje a dokončení výsadby zeleně v okolí nových stavebních celků jako je sportovní areál a Lindův dvůr. Bude odstraněno opakované splavování zeminy z polí nad novými vilkami v Kochovicích výsadbou stromů na severním svahu o rozloze více než 4000 m. V blízkosti školy vznikne naučná stezka. V dalších etapách se projekt zaměří na menší sídla a úpravu venkovských návsí Velešic a Malešova Velkým problémem je vyřízení vlastnických vztahů, které musí být řešeny v souladu s dotačními podmínkami. (ich)

18.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Ústecký kraj - Mladík, který okrádal pomocí Facebooku, skončil před soudem. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení