VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jestli Libochovičtí pozemek nedostanou, vrátí dotaci

Libochovice - Výstavba nového víceúčelového hřiště v Libochovicích, o níž město dlouhodobě usiluje, je ohrožena. Libochovičtí na ni získali dvoumilionovou dotaci od Nadace ČEZ s podmínkou, že bude pozemek, na němž tzv. Oranžové hřiště vznikne, majetkem města.

16.1.2008
SDÍLEJ:

Žačky 7. třídy libochovické ZŠ v úterý cvičily při hodině tělesné výchovy v tělocvičně TJ Sokol, která je od školy vzdálena asi tři sta metrů. Foto: Jana Michálková

Pozemek však stále patří státu. Městu proto hrozí, že pokud peníze neproinvestuje do konce června letošního roku, bude muset vysokou dotaci vrátit.
Urychlený převod pozemku přislíbilo libochovické radnici bývalé vedení litoměřického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. ÚZSVM později trval na odkoupení pozemku.

„Byl by to pro nás problém. Jen spoluúčast města k dvoumilionové dotaci je 1 300 tisíc korun, což je pro městský rozpočet vysoká částka,“ upozornil tajemník libochovického městského úřadu Jiří Černý.

Víceúčelové hřiště by mělo být vybudováno na pozemku těsně sousedícím s místní základní školou, která svoji tělocvičnu nemá. „Hodiny tělesné výchovy probíhají v hale a tělocvičně objektu TJ Sokol Libochovice ležícím zhruba 300 metrů od školy. Za příznivého počasí využíváme i zdejší stadion, který se nachází ve větší vzdálenosti od školy. Z tohoto důvodu musejí být hodiny tělocviku kratší, aby žáci spolu s učiteli stihli přesuny z jednoho místa na druhé,“ řekl ředitel libochovické ZŠ J. E. Purkyně Josef Krob.

„V minulých dnech byl záměr bezúplatného převodu nemovitosti ve veřejném zájmu na město Libochovice schválen,“ sdělila na dotaz Deníku Helena Brožovská, ředitelka Územního pracoviště Ústí nad Labem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„Odbor Odloučené pracoviště Litoměřice při realizaci uvedeného pozemku postupuje dle zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích,“ odpověděla na otázku, proč ÚZSVM trval na odkoupení pozemku. Jak dále uvedla, v současné době je návrh smlouvy o bezúplatném převodu nemovitosti připravován. Konečné znění smlouvy bude poté zasláno ke schválení a projednání zastupitelstvu města a k podpisu starostovi.

„Platnost oboustranně podepsané smlouvy je však podmíněna udělením schvalovací doložky Ministerstva financí ČR. Z tohoto důvodu nelze předem odhadnout, kdy bude pozemek městu Libochovice převeden,“ uvedla Helena Brožovská.

„Předpokládám, že vybudování hřiště v daném termínu stihneme,“ dodal starosta Libochovic Jaroslav Beneš.

16.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hennlich podpořil mladé Litoměřičany

Rallye Praha Revival v Chabařovicích
64

OBRAZEM: Rallye Praha Revival se prohnala Chabařovicemi

FOTO: Inspektoři udělili pokuty za více než 10 milionů korun

Ústecký kraj - Na 1371 kontrol provedli loni inspektoři z ústeckého oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Přitom uložili 216 pokut za víc než 10 milionů.

59 seniorů poznávalo v Litoměřicích hlášky z filmů

Litoměřice - Litoměřická diecézní charita se opět zapojila do již pátého ročníku akce města „Místa v Litoměřicích přátelská seniorům", tentokrát zábavnou formou vědomostní soutěže KOLO-TOČ.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Večer na Hradě patřil orchestrům

Litoměřice - „Jak vás to učili, když jste byli malí…paci paci. A pořádně!" Vyzval publikum v závěru středečního večera na Hradě v Litoměřicích kapelník Zdeněk Růžička. Lidé tak v rytmu známého rokenrolu vytleskali Junior Band – orchestr, který tvoří žáci litoměřické základní umělecké školy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies