VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Třebenicích měří radarem

TŘEBENICE - Řidiči, kteří při jízdě Třebenicemi nedodrží povolenou padesátku, budou platit. Na popud občanů rozhodla třebenická radnice o tom, že si bude pronajímat radar.

4.12.2007
SDÍLEJ:

Třebenický strážník v pondělí zastavil i známého baviče Josefa Cardu, jenž v Třebenicích žije.Foto: Karel Pech

Jen za pondělní dopoledne tu městský strážník a dopravní policisté z Litoměřic zastavili dvanáct řidičů.

„Myslím, že jsem měl na tachometru pětapadesát. Dole v zatáčce mě málem smet´ kamion. Vyšlo mně to na tisícovku. Přitom jsem jel jen sousedům pro jablka. Kdybych to věděl, tak se na to, víte co,“ zlobil se jeden z pokutovaných řidičů, kterému policisté radarem naměřili rychlost v obci 62 kilometrů v hodině.

„Pokud řidič překročí rychlost v obci o více než 20 kilometrů, hrozí mu pokuta ve výši 2 500 korun. Překročí–li rychlost do 20 kilometrů od zákonem povolené rychlosti, může dostat tisícikorunovou pokutu,“ říká třebenický městský strážník Tomáš Rotbauer. „Z těch dvanácti řidičů zaplatila na místě asi polovina. Ostatní dostali složenku,“ poznamenal.

Městský úřad v Třebenicích si začal radar pronajímat od jedné pardubické firmy. Za pronájem platí procenta z vybraných pokut.

„Občané i zastupitelé začali upozorňovat na to, že řidiči projíždějí přes město moc rychle. Na základě stížností jsme vytipovali nejvíce nebezpečné lokality. Jedná se především o místa, kudy chodí děti do a ze školy,“ říká třebenická místostarostka Martina Patrovská. „Zatím jsme měřili rychlost v obci dvakrát – jednou odpoledne, jednou dopoledne – dnes je to potřetí,“ vysvětlovala. Při prvním měření tu policisté zastavili patnáct řidičů, během druhého sedmnáct.

„Ukázalo se, že přes 90% pokutovaných řidičů není z Třebenic, ani z okolí, většinou se jedná o řidiče, kteří městem jen projíždějí,“ uvedla.

„Momentálně máme na účtu přes dvacet tisíc korun. Jsou to částky, které jsme vybrali hotově, plus to, co lidé zatím poslali složenkou,“ říká místostarostka. „Za první měření rychlosti radarem se vybralo celkem 8 500 korun. Při druhém měření se vybralo v hotovosti 9 500 tisíce a zbytek pokut stále nabíhá na městský účet,“ upřesnila.

Policistům se tu ale včera povedl ještě jeden úlovek. Ukázalo se, že jeden z řidičů, kteří překročili v obci povolenou padesátku, nevlastní řidičský průkaz. Litoměřičtí policisté si ho okamžitě odvezli na policejní služebnu.

„Je to určitě dobře. Řidiči jezdí přes město jako blázni. Člověk si nemůže být jistý, jestli to do něj někdo nepráskne,“ shodli se Daniela a Jiří Šubrtovi z Třebenic.

4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
2 31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení