Myslivcům v současné době nastává období přikrmování lesní zvěře. Litoměřický Deník již informoval o tom, že se zimní přikrmování v letošním roce myslivcům prodraží. Jak mají ale postupovat lidé, kteří chtějí s přikrmováním pomoci?

Často se myslivci setkávají se snahou veřejnosti pomoci zvěři, ne vždy je tato snaha podpořena dostatečnými informacemi o potřebách zvěře. Pokud někdo chce opravdu zvěři pomáhat, měl by se spojit s místním myslivcem, který rád poradí, které krmivo je vhodné. Při přikrmování je nutno dodržovat mnoho zásad. Správné umístění přikrmovacího zařízení pro zvěř by mělo být na suchém místě s dobrým rozhledem pro zvěř. Dále v klidové zóně, aby zvěř byla odlákávána od rušnějších komunikací pro snížení střetů s dopravními prostředky, v místech s co nejmenší pravděpodobností rušení člověkem a nejméně 100 – 200 m od mladých lesních porostů. Pak se zvěř cítí bezpečněji a častěji navštěvuje krmná zařízení.

Přikrmování zvěře se provádí s přiměřeným množstvím vhodného krmiva (oves, ostatní obiloviny pouze ve směsi s ovsem, jablka, krmitelné odpady z potravinářského průmyslu, výlisky ovoce, krmná a cukrová řepa). Krmivy s vhodnou energetickou hodnotou vzhledem k danému období. Důležité je zabránit navlhnutí a následnému zaplísnění krmiva, protože zaplísnění značně snižuje efekt přikrmování a může zvěři i uškodit.