VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlatým hřebem aukce je socha od Zoubka

LITOMĚŘICE - Bronzová plastika tanečnice od sochaře Olbrama Zoubka nebo dres a hokejka podepsaná hráči Sparty, kterou do Litoměřic osobně přiveze legendární hokejový brankář Petr Bříza, budou vrcholem dražby pořádané dnes (sobota) večer v Domě kultury v Litoměřicích.

10.11.2007
SDÍLEJ:

V roce 2006 pořádala Diakonie ČCE slavnostní večer s aukcí potřinácté. Hostem večera byla herečka Eva Holubová, dražba tehdy přinesla 200 tisíc korun. Na snímku se Zdeňkem Bártou. Foto: Karel Pech

Společenský večer nazvaný Most mezi lidmi připravila Diakonie Českobratrské církve evangelické – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích pod záštitou starosty Města Litoměřice Ladislava Chlupáče k 15. výročí založení. „Most je „mladším bratrem cesty“, pomáhá překonávat nejrůznější překážky. Mostem, kde se lidé setkávají a tvoří pospolitost, by chtěla Diakonie být,“ řekla ředitelka Střediska Irena Opočenská.

Při aukci uměleckých děl a výrobků uživatelů Centra denních služeb, Domova pro matky s dětmi, zaměstnanců chráněných dílen v Litoměřicích a Terezíně se bude dnes večer dražit 51 předmětů. Přispěli do ní výtvarníci, slavné osobnosti i přátelé Diakonie. Dražit se budou obrazy, fotografie, dekorační předměty, keramika či malba na hedvábí. Dražební soupravu vyrobil architekt Vít Cimbura. Večerem bude provázet herec Tomáš Matonoha a hokejista Petr Bříza.

Výtěžek celé akce bude využit na vybavení a zahájení provozu chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením v Terezíně.

„Loňský ročník byl mimořádně úspěšný. Hostem večera se stala herečka Eva Holubová, výtěžek dražby se vyšplhal až na 200 tisíc korun,“ řekl člen správní rady Diakonie ČCE Zdeněk Bárta.

Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 1992 s cílem pomáhat lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci.

Z původně azylového centra se postupně za patnáct let stalo centrum, kde nacházejí podporu sociálně slabí a lidé se zdravotním postižením.

Vloni začalo litoměřické Středisko provozovat Centrum Klobouk Diakonie ČCE. „Svoji působnost jsme tak rozšířili do Terezína, kde vznikl nový úsek. Ten nabízí sociální bydlení, restauraci s integračním programem Klobouk Diakonie a Rodinné komunitní centrum,“ upřesnil Zdeněk Bárta.

Středisko má v současné době již 60 zaměstnanců, z nichž 32 pracuje na chráněných pracovních místech pro občany se zdravotním postižením.

Slavnostní večer s tancem začíná v 18 hodin, jeho součástí bude také vystoupení klientů a zaměstnanců Diakonie.

10.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Ilustrační foto

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Rodiče, neváhejte. Příměstské tábory na prázdniny se plní

Litoměřicko – Příměstské tábory mají mezi rodiči a dětmi rok od roku větší oblibu. Pokud totiž děti nechtějí vyjet na dva týdny na tábor, ale přesto chtějí mít zajímavé prázdniny, jsou pro ně příměstské tábory ideální volbou.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Roudnický Říp se po dlouhých letech konečně dočká opravy

Roudnice n. L. – Roudnický kulturní dům Říp čeká kompletní rekonstrukce. Město tak konečně bude mít víceúčelové zařízení, které v sobě kombinuje divadlo, hudební sál, kinosál, společenský sál, restauraci, školicí prostory, prezentační prostory a venkovní amfiteátr.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies