VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlatým hřebem aukce je socha od Zoubka

LITOMĚŘICE - Bronzová plastika tanečnice od sochaře Olbrama Zoubka nebo dres a hokejka podepsaná hráči Sparty, kterou do Litoměřic osobně přiveze legendární hokejový brankář Petr Bříza, budou vrcholem dražby pořádané dnes (sobota) večer v Domě kultury v Litoměřicích.

10.11.2007
SDÍLEJ:

V roce 2006 pořádala Diakonie ČCE slavnostní večer s aukcí potřinácté. Hostem večera byla herečka Eva Holubová, dražba tehdy přinesla 200 tisíc korun. Na snímku se Zdeňkem Bártou. Foto: Karel Pech

Společenský večer nazvaný Most mezi lidmi připravila Diakonie Českobratrské církve evangelické – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích pod záštitou starosty Města Litoměřice Ladislava Chlupáče k 15. výročí založení. „Most je „mladším bratrem cesty“, pomáhá překonávat nejrůznější překážky. Mostem, kde se lidé setkávají a tvoří pospolitost, by chtěla Diakonie být,“ řekla ředitelka Střediska Irena Opočenská.

Při aukci uměleckých děl a výrobků uživatelů Centra denních služeb, Domova pro matky s dětmi, zaměstnanců chráněných dílen v Litoměřicích a Terezíně se bude dnes večer dražit 51 předmětů. Přispěli do ní výtvarníci, slavné osobnosti i přátelé Diakonie. Dražit se budou obrazy, fotografie, dekorační předměty, keramika či malba na hedvábí. Dražební soupravu vyrobil architekt Vít Cimbura. Večerem bude provázet herec Tomáš Matonoha a hokejista Petr Bříza.

Výtěžek celé akce bude využit na vybavení a zahájení provozu chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením v Terezíně.

„Loňský ročník byl mimořádně úspěšný. Hostem večera se stala herečka Eva Holubová, výtěžek dražby se vyšplhal až na 200 tisíc korun,“ řekl člen správní rady Diakonie ČCE Zdeněk Bárta.

Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 1992 s cílem pomáhat lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci.

Z původně azylového centra se postupně za patnáct let stalo centrum, kde nacházejí podporu sociálně slabí a lidé se zdravotním postižením.

Vloni začalo litoměřické Středisko provozovat Centrum Klobouk Diakonie ČCE. „Svoji působnost jsme tak rozšířili do Terezína, kde vznikl nový úsek. Ten nabízí sociální bydlení, restauraci s integračním programem Klobouk Diakonie a Rodinné komunitní centrum,“ upřesnil Zdeněk Bárta.

Středisko má v současné době již 60 zaměstnanců, z nichž 32 pracuje na chráněných pracovních místech pro občany se zdravotním postižením.

Slavnostní večer s tancem začíná v 18 hodin, jeho součástí bude také vystoupení klientů a zaměstnanců Diakonie.

10.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní program 14. ročníku Memorial Air Show v Roudnici nad Labem.
116

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Ředitlka Hospice sv. Štěpána Monika Marková.
16

Ředitelka hospicu: Za pacienty jsme najezdili již 60 tisíc kilometrů

FOTO: Keramické trhy představily tvorbu českých autorů

Ploskovice – Státní zámek v Ploskovicích byl dějištěm dalšího ročníku oblíbených keramických trhů.

AIR SHOW: Seskoky parašutistů i vyhlídkový let kolem Sněžky

Roudnice n. L. – /PROGRAM NA NEDĚLI UVNITŘ/ Seskoky parašutistů i vyhlídkový let Lisunovem až do Krkonoš, kterého se účastnili i zástupci s partnerského města Ústeckého kraje Ostróda.

Nejnižší daň z nemovitosti zvýšil Terezín o jeden stupeň

Terezín – Terezínští zastupitelé na svém středečním veřejném zasedání potvrdili další krok k ozdravení nepříznivé finanční situace.

FOTO, VIDEO: Motorkáři vyjeli z Úštěka na Říp a zpět

Úštěk – Motorkáři v sobotu podnikli tradiční husitskou jízdu napříč Litoměřickem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies