VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémy ve městě odhalí hluková studie

LOVOSICE - Ředitelství silnic a dálnic bude v Lovosicích měřit hluk z dopravy. Na místech s největší hlukovou zátěží, kde budou povolené limity překročeny, by mělo dojít k dílčím úpravám. Výměně oken za plastová, výstavbě protihlukových stěn či výsadbě zeleně.

28.9.2007
SDÍLEJ:

LovosiceFoto: Michal Závada

Studie ŘSD se týká pouze hlukové zátěže z dopravy podél silnic I. třídy, což jsou v Lovosicích místa podél silnice I/30, kudy je teď veden hlavní tah z Ústí nad Labem na D8.

Studie je prováděna především proto, že ředitelství silnic a dálnic žádá hygieniky o výjimky povolených limitů hluku.

„Staré hlukové zátěže totiž mají „měkčí“ limity, než jaké jsou povoleny u novostaveb, a právě na tyto nižší limity žádá o výjimky,“ vysvětluje Jan Rössler, technik Městského úřadu v Lovosicích.

„Hranice výjimky je posunuta na 70 decibelů. Pokud se do ní doprava vejde, tak ŘSD i hygiena výjimku udělí, ale stanoví dobu určitou, po níž je schopna překročené limity akceptovat,“ říká místostarosta Jan Jakub. „Dohodou je, že v tomto termínu musí dojít k nějakým opatřením, která jsou pro ŘSD závazná,“ dodává.

Do konce letošního roku mají být v Lovosicích zmapována všechna místa, která jsou hlukem od I/30 nejvíce zasažena. Zhruba do poloviny příštího roku pak budou na základě měření přesně určeny ty budovy, v nichž průběžně dojde k dílčím protihlukovým úpravám.

Naděje domácností, kde měření prokáže překročení hlukových limitů, že jim ŘSD zaplatí výměnu starých oken za plastová, mohou skončit zklamáním.

„Ředitelství silnic a dálnic bude provádět hluková měření podél silnic I. třídy v celé republice, takže je možné, že pokud bude v jiných obcích situace daleko horší, budou v nich dílčí protihlukové úpravy provedeny přednostně,“ upozorňuje na to, že přehnaný optimismus Lovosičanů není na místě, lovosický místostarosta Jan Jakub.

Fakt, že dálnice D8 v úseku přes České středohoří není dokončena, bude Lovosické trápit ještě zhruba tři roky. „Je otázkou, zda v tomto termínu ŘSD stihne v Lovosicích protihluková opatření realizovat,“ dodal místostarosta.

28.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zápisy - ilustrační foto.

Míst pro prvňáky je v Roudnici dostatek

Ilustrační foto.

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice vydaly první výroční zprávu v interaktivní podobě

Litoměřice - Město vydalo první výroční zprávu, jejíž předností je grafické zpracování v interaktivní podobě.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Kostel v Konojedech hrozil zřícením. Po 40 letech se v něm konala mše

Litoměřicko – Po dlouhých čtyřiceti letech se konojedským kostelem Nanebevzetí Panny Marie v úterý podvečer opět nesla orientální vůně kadidla. Ačkoli byl všední den, na poutní mši přišly desítky lidí.

Vesnice se žabími jmény budou soutěžit, okres zastoupí Žabovřesky nad Ohří

Žabokliky u Žatce - Zábavný den pro veřejnost bude připraven v Žaboklikách u Žatce. Jedním z jeho poselství je i podpora přátelství mezi Čechy a Slováky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení