VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policejní střípky - 19. listopad

Ústecký kraj - Co se stalo v kraji?

19.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Vrah ze Slovenska dostal za vraždu ženy z Děčína čtrnáct let vězení

Ústí nad Labem - Před ústeckým krajským soudem si vyslechl včera třicetiletý Ferdinand Müller rozsudek. Byl odsouzen ke 14 letům vězení. Slovák z východního Slovenska 27. října minulého roku v Děčíně šesti ranami nožem zavraždil devětadvacetiletou ženu. Poslední nůž nechal zabodnutý v těle oběti. Proti rozsudku se na místě odvolal. Osudové bylo pro zavražděnou, že hledala známosti na inzerát. V Tip servisu měla zakroužkované tipy na seznámení. Jednou si zakroužkovala také Müllera. Jejich první setkání bylo smrtelné.

Atropin
O Müllerovi se hovořilo jako o atropinovém vrahovi. Při pitvě bylo zjištěno, že žena byla zavražděna ve stavu, v němž se nemohla bránit. Byla ochromena atropinem. Vrah bodal do bezvládné ženy, která byla při vědomí, ale nemohla se ani pohnout, ani nemohla křičet. Soud neprokázal odsouzenému, že to byl právě on, který atropin ženě podal. Nebyl k tomu dostatek důkazů.

Muž proto nebyl odsouzen také za to, že atropinem paralyzoval ženu, aby si s ní mohl dělat, co chtěl, ale soud konstatoval, že ženu zabil v době, kdy byla paralyzovaná působením atropinu. Jistě je v tom rozdíl, ale i tak je zřejmé, že odsouzený muž útočil na ženu, která byla vlastně chemicky ochrnutá.

Baculatý osud
V průběhu policejního vyšetřování severočeský kriminalista Jiří Krupička uvedl, že smrt mladé ženy je varováním pro všechny, kteří se chtějí seznámit na inzerát. Muž hledal k sexuálním hrátkám silnější ženy. V inzerátu se psalo, že muž shání ženu s velkými prsy a bříškem, jak uvedla před soudem včera jeho družka, prostě ženu nad 100 kg.

Protože byla silnější postavy, žena z Děčína se na inzerát přihlásila. Na podobný inzerát se přihlásila předtím i jeho družka z Duchcova.
Před soudem včera družka souzeného muže uvedla, že po měsíční známosti se k ní nastěhoval.

Byl sexuálně velmi aktivní. Potom otěhotněla a nemohla mu sexuálně vyhovět, protože měla rizikové těhotenství. Aniž to tušila, hledal další baculaté ženy, aby se ukojil, až skončil v Děčíně, odkud odjel jako vrah. Žena, se kterou zplodil v Duchcově dítě, se k němu již nechce hlásit. Dítě, které s ním má, v rodném listě nenajde jméno otce. Matka vymazala Müllera ze svého života i ze života jejich dítěte.

Ano i ne
Státní zástupce navrhoval a trestní senát souhlasil s tím, že výpovědi milovníka baculatých žen svědčí o přiznání viny. Při prvním výslechu řekl podezřelý muž: „Nechci na to už vzpomínat,“ a při druhém výslechu další den uvedl, že mu je už lépe, nepopírá, že to spáchal, ale nechce uvádět podrobnosti, protože měl psychické problémy. Soud nenašel pro muže žádnou polehčující okolnost, i znalec z oboru klinické psychologie hovořil o jeho problematických výhledech do budoucna.

Nuda
Když předseda senátu Ivan Elischer uváděl podrobně důvody, proč byl muž odsouzen ke čtrnácti letům vězení, odsouzený se upřímně nudil. Neustále klouzal pohledem ke stropu a na podlahu, potom se na okamžik zaměřil na stěnu před sebou. A tak stále dokola. Dokud nebyl vysvobozen z nudy tím, že mohl vstát, dostat pouta a odejít.

V soudní síni byli přítomní příbuzní zavražděné ženy, včetně jejího manžela. Bylo z jejich polohlasných reakcí cítit, že s některými svědectvími před soudem v poslední den procesu nesouhlasili. Když jsme se zeptali manžela zavražděné ženy, jaký má na rozsudek názor, odpověděl tím i na reakce, které byly slyšet během posledního dne procesu.

„Měl dostat co nejvíce. Patnáct. Vzal dítěti mámu. Hodně toho, co o ní bylo řečeno, byly nesmysly,“ uvedl manžel, který od ženy odešel, ale cítil, že některá hodnocení jeho ženy z úst svědků neodpovídají skutečnosti.

Padly dvě velké asijské „pevnosti“ na tržnici ve Hřensku

Hřensko - Bezmála tři sta kartonů cigaret a tisíc padělků textilu nalezli celníci v uzamčených prostorách na tržnici ve Hřensku. Již od počátku tušili celníci, že pod střechou veřejných záchodků na nábřeží ve Hřensku jsou ukryty cigarety. Celníkům to vyštěkal speciálně vyškolený celník – pes. Státní zástupce, když se téměř dva měsíce vlastníci zboží k objektu nehlásili, nechal záchodkovou „pevnost“ otevřít.

Další byla v podchodu, kde za železnými dveřmi byly plagiáty textilních výrobků. Celníci reportérovi Deníku ukazovali padělky již v den, kdy začal zátah na tržnici – 21. září. Celník malým okénkem protáhl ruku a namátkově nahmátl igelitový balíček a protáhl okénkem jakési tričko. Podobných pokladů byly ve tmě uzamčeného skladu stovky.

„Celníci hlídají na tržnici již bezmála dva měsíce. Protože k těmto dvěma prostorům se asijští obchodníci nehlásili, provedli celníci se souhlasem státního zástupce prohlídky obou dlouhodobě uzavřených nebytových prostorů. V objektu veřejných toalet celníci nalezli 59 800 kusů neznačených cigaret různých značek, jejichž prodejem by stát přišel na daních o téměř dvě stě tisíc korun.

V podchodu bylo za uzamčenými plechovými dveřmi ukryto 978 plagiátů textilních výrobků. Ale též značné množství igelitových pytlů s komunálním odpadem. Zřejmě si trhovci neplatí svoz odpadů a odpadky ukládají, kde se dá. „Chtěl bych ty trička nasátý odpadem nosit,“ komentoval situaci jeden z celníků.

Škoda, která by jejich prodejem majitelům práv k ochranným známkám vznikla, byla vyčíslena specialisty na falzifikáty na téměř 1,5 milionu korun,“ uvedl včera Jiří Nejedlý z ústeckého celního ředitelství.

Posunovač zahynul v kolejišti železnice na ústeckém nádraží

Ústí nad Labem - Na ústeckém západním nádraží zahynul v pondělí kolem 19.15 hod posunovač. Při posunu nákladních vozů na koleji č. 45 zahynul jednapadesátiletý pracovník společnosti ČD Cargo. Smrt muže potvrdil Jan Kučera z Drážní inspekce. Podle Petra Haldy z ústeckého pracoviště ČD Cargo se neštěstí stalo při klasickém posunu železničních vozů. Nedošlo k přerušení železniční dopravy, nedošlo také k žádným materiálním škodám, uvedl Kučera.

Včera podle informací z Drážní inspekce došlo ke tragédii při posunu. Čelní vůz byl odražen od lokomotivy a měl být posunovačem potom dále zajištěn. Přitom došlo ke tragické nehodě. Předtím cestující jedoucí rychlíkem v pátek večer do Chomutova přijeli do cílové stanice o dvě hodiny později. Zpoždění způsobil muž, který zemřel na kolejích.

Na železniční trati mezi Bohosudovem a Teplicemi na přejezdu dvaapadesátiletý muž podlezl závory a nedbal výstražných světel a vstoupil na koleje. Nereagoval ani na dvojí zahoukání přijíždějícího rychlíku. Ve 21.10 hod. do muže na přejezdu narazila lokomotiva rychlíku. Muže odmrštila z kolejí. Provoz na trati České dráhy obnovily až ve 23.02 hod.

Autor: František Roček

19.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Lidé mohou v rámci prohlídek navštívit také městskou vyhlídku Kalich na budově radnice.

V Litoměřicích se v sezoně otevřelo několik kostelů

V krajském kole soutěže Vesnice roku vyhrály Libochovany

Litoměřicko - Do 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017 se za Ústecký kraj přihlásilo pro letošní rok šestnáct obcí. Titul nejcennější, Zlatou stuhu, mohla však vyhrát jen jedna. Hodnocení provedla krajská komise a shodla se, že titul poputuje na Litoměřicko do obce Libochovany.

Družstevní a Stránskou ulici v Litoměřicích čekají dopravní omezení

Litoměřice – Omezení v dopravě čekají v následujících týdnech obyvatele Družstevní a Stránské ulice v Litoměřicích. Důvodem je chystaná rekonstrukce plynovodu.

OBRAZEM: Libochovice mají workoutové hřiště

Libochovice - Městský park v Libochovicích je zase o něco pestřejší. V úterý 27. června tam bylo slavnostně otevřeno nové dětské, workoutové a fitness hřiště.

FOTO: S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Čížkovice - Nevešel se s kombajnem. Další, tentokrát kuriózní nehoda bez zranění se stala v úterý (27.6.) kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies