VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

9.11.2007

Palivové dřevo: možná ho bude nedostatek

ÚSTECKÝ KRAJ - Až několik tisíc korun ročně mohou ušetřit lidé, kteří topí dřevem. Dřevařské firmy v regionu tvrdí, že lidé mají o dřevo stále větší zájem. Zároveň ale varují – dřeva může být v budoucnu kvůli velkému zájmu nedostatek.

8.11.2007

Chtít prodávat biopotraviny není žádná legrace

DRŽOVICE / ÚŠTĚK - Žít na vesnici v souladu s přírodou. Mít stádo koz a vyrábět biopotraviny. To byl před lety sen rodilého pražáka Jakuba Laušmana s rodinou. Sen však pro přísné předpisy vycházející z legislativy EU není snadné naplnit.

8.11.2007

Lidé v regionu patří při stonání mezi největší hříšníky

ÚSTECKÝ KRAJ - Lidé v regionu při stonání podvádějí. V celorepublikovém srovnání patří Ústecký kraj na třetí místo – více na nemocenské švindlují lidé pouze v Moravskoslezském a Středočeském kraji. Naopak nejméně hříšníků je na Vysočině, kde lidé marodí zodpovědně.

7.11.2007

Učitelům v regionech vzrostla mzda

ÚSTECKÝ KRAJ - Platy učitelům v regionech rostou. Od nového roku by měli dostat opět přidáno, i když zatím sami nevědí o kolik. O výši své mzdy nyní bojují. Dokonce hrozí stávkou.

7.11.2007

Cenové srovnání v litoměřických samoobsluhách

Průzkum provedla v úterý odpoledne Veronika Vopelková

6.11.2007

Cenové srovnání v roudnických obchodech

Průzkum provedl v pondělí Ondřej Kysilka

4.11.2007

Zájem o biopotraviny roste. Mají podporu

ÚSTECKÝ KRAJ - Podporovat producenty biopotravin – to je cíl nového projektu ministerstva zemědělství s názvem: Žiju bio! Projekt potrvá do konce letošního roku; jeho součástí jsou přednášky, ochutnávky biopotravin, nebo například takzvané „bioostrovy“ v hypermarketech.

4.11.2007

V domácnostech přibývá nejen počítačů

ÚSTECKÝ KRAJ - V regionu neustále přibývá domácností, které si pořizují osobní počítač a připojení k internetu. Zatímco v roce 2003 bylo vybaveno počítačem jen 17 procent domácností v regionu, letos jich je více než 33 procent.

3.11.2007

Na nábor se lidé z kraje nehrnou

ÚSTECKÝ KRAJ - Přestože náborové centrum kolínské automobilky TPCA funguje v Ústí nad Labem již měsíc, zatím si do něj našlo cestu jen několik desítek Severočechů. Společnost je ale s fungováním centra spokojená.

30.10.2007

Pečivo zdražuje, chleba až o čtyři koruny

ÚSTECKÝ KRAJ - Rostoucí ceny energií, mléka, másla, vajíček a obilí – to jsou hlavní důvody, proč lidé v Ústeckém kraji zaplatí za základní pečivo o několik korun více. A to už za několik dní.

30.10.2007

Nejvíc zemědělců v kraji je na Litoměřicku

LITOMĚŘICKO - Zemědělská oblast. Tou se může v Ústeckém kraji právem pyšnit Litoměřicko a také Lounsko. Právě tady podle čísel Českého statistického úřadu působí nejvíce zemědělců nezapsaných v obchodním rejstříku. Na Litoměřicku je také nejvíce rolníků. Naopak nejméně se zemědělství daří na Děčínsku a Teplicku.

28.10.2007

Podvedení lidé z kraje měli smůlu

ÚSTECKÝ KRAJ - Zaplatili zálohy ve výši několika desítek tisíc korun a nemají ani peníze, ani objednaná plastová okna. Případ firmy Okna Expert z Ústí nad Labem, která lákala na nejlevnější ceny, patří v dnešní době spíše mezi ojedinělé.

25.10.2007

Cenové srovnání v litoměřických obchodech

Průzkum provedla ve středu odpoledne Veronika Vopelková

25.10.2007

Změny ve stavebním zákonu ulehčí práci všem

LITOMĚŘICE - Mnoho paradoxů obsahuje nový stavební zákon, který platí od začátku nynějšího roku.

23.10.2007

Ekoznačka je drahá, v kraji ji nemá nikdo

ÚSTECKÝ KRAJ - Ani jedno turistické zařízení v regionu se nemůže pochlubit držením ekoznačky. V Česku jich je zatím pouhých šest. Ekoznačka je přitom důkazem, že zařízení je šetrné k životnímu prostředí. Ústecký kraj přitom patří mezi regiony s nejvíce poničenou přírodou.

20.10.2007

Litoměřicko má nejvíce rolníků v kraji

LITOMĚŘICKO - Nejvíce rolníků v Ústeckém kraji je na Litoměřicku. Rozdíly oproti ostatním okresům v regionu jsou poměrně vysoké, například na Mostecku jich je téměř o tisícovku méně. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

19.10.2007

Koupit dovolenou dříve se lidem vyplatí

ÚSTECKÝ KRAJ - Přestože cestovní kanceláře ještě ani nevydaly katalogy s letní nabídkou na příští rok, řada z nich v Ústeckém kraji již inzeruje slevy při nákupu first minute, tedy „na první chvíli“.

18.10.2007

Cenové srovnání v roudnických obchodech

Průzkum provedl ve středu odpoledne Ondřej Kysilka

16.10.2007

Cenové srovnání v roudnických obchodech

Průzkum provedl v pondělí odpoledne Ondřej Kysilka

15.10.2007

Stěhovací firmy budou zdražovat

ÚSTECKÝ KRAJ - Na nedostatek práce si stěhovací firmy v regionu rozhodně stěžovat nemohou. Poptávka po jejich službách totiž neustále roste.

14.10.2007

Europodnikatel radí: Podnikání v Německu

Otázka: Jak je to s pracovním povolením pro rodinné příslušníky?

13.10.2007

Připojte se přes nás, lákají firmy

ÚSTECKÝ KRAJ - Ostrý konkurenční boj panuje mezi firmami v Ústeckém kraji, které nabízejí domácnostem a firmám připojení na internet.

12.10.2007

Cenové srovnání v litoměřických obchodech

Průzkum provedla ve čtvrtek odpoledne Veronika Vopelková

11.10.2007

Cenové srovnání v litoměřických obchodech s ovocem a zeleninou

Průzkum provedla ve středu odpoledne Veronika Vopelková.

10.10.2007

Kongresovou turistiku kraj netáhne

ÚSTECKÝ KRAJ - Firmy pořádající kongresy a konference Ústecký kraj neláká. V regionu totiž chybí dostatek vhodných zařízení, kde by se konference mohly konat. A jak se zdá, v nejbližší budoucnosti se situace k lepšímu příliš nezmění, přitom pro podnikatele jsou kongresy „zlatý důl.“

10.10.2007

Firmám chybí dělnické profese

LITOMĚŘICKO - Především náborem do dělnických profesí má být premiérový Trh pracovních příležitostí, který proběhne v sále Kulturního domu ve Štětí 23. října od 10 hodin.

10.10.2007

Cenové srovnání v litoměřických drogeriích

LITOMĚŘICE - Průzkum provedla v úterý odpoledne Veronika Vopelková.

4.10.2007

Na vzdělání bude jen 400 tisíc

ÚSTECKÝ KRAJ - Pouhých čtyři sta tisíc korun mohou čerpat na vzdělávání svých zaměstnanců podniky v Ústeckém kraji prostřednictvím projektu ROZAM. Částka je určena pro období od letošního října do května 2008.

3.10.2007

Slučování škol se hrubě nelíbí

ÚSTECKÝ KRAJ - Velkou nevoli vyvolalo sloučení střední školy technické (SŠT) v mostecké části Velebudice se střední odbornou školou (SOŠ) v Meziboří. Ani vášnivá diskuze plná emocí mezi řediteli škol a krajskými zastupiteli nic nezměnila. Školy se od příštího roku sloučí. Tak zní verdikt zastupitelstva Ústeckého kraje.

2.10.2007

Cenové srovnání v litoměřických marketech

Průzkum provedla v pondělí odpoledne Barbora Jelenová

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies