VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

19.11.2007

Firmy žádají o dotace. A chybují

ÚSTECKÝ KRAJ - Dostat se k evropským dotacím rozhodně není snadná práce. Některé firmy z Ústeckého kraje mají problémy odevzdat správně žádosti. Chyb, kterých se při žádostech dopouštějí, je přitom mnoho.

19.11.2007

Cizinci mají o region menší zájem

ÚSTECKÝ KRAJ - Závěr turistické sezony udělal majitelům hotelů, penzionů a kempů v Ústeckém kraji radost. Ve třetím čtvrtletí letošního roku se u nich ubytovalo o deset procent více turistů než ve stejném období loni.

18.11.2007

Penziony a hotely v kraji mají na Silvestra plno

ÚSTECKÝ KRAJ - Kdo bude chtít sehnat ubytování na Silvestra v některém hotelu či penzionu v Národním parku České Švýcarsko, musí počítat s tím, že neuspěje. Ubytovatelé totiž hlásí téměř plné stavy.

17.11.2007

Topoly lidé je pěstují na vytápění domů

SEVERNÍ ČECHY - Pěstitelé rychle rostoucích japonských topolů z Liberecka a Ústecka se spojili začátkem listopadu v Litoměřicích do profesního Sdružení pěstitelů rychle rostoucích dřevin (RRD). Sdružení má pomoci rozvoji pěstování energetických dřevin.

16.11.2007

Beaujolais má v Česku konkurenta

LITOMĚŘICE - Také v Litoměřicích se ve čtvrtek otevíraly první láhve letošního Beaujolais.

16.11.2007

Osteoporóze se moc lékařů nevěnuje

LITOMĚŘICE - Proč léčit osteoporózu? Závažným problémem současné populace v Česku se ve středu zabývala sedmdesátka lékařů na setkání, které se uskutečnilo v hotelu Salva Guarda v Litoměřicích.

16.11.2007

Cenové srovnání v litoměřických obchodech

LITOMĚŘICE - Průzkum provedla ve čtvrtek odpoledne Veronika Vopelková

15.11.2007

Vánoční Německo láká také Severočechy

ÚSTECKÝ KRAJ - Nejen velké slevy lákají Severočechy do Německa. Každoročně jsou to také vánoční trhy.

14.11.2007

Cenové srovnání v litoměřických masnách

LITOMĚŘICE - Průzkum provedla včera odpoledne Veronika Vopelková

13.11.2007

Samovýroba je populární

LITOMĚŘICKO - Obliba dřeva jako nejlevnější formy vytápění rok od roku roste. V letošním roce se na Litoměřicku jeho těžba fyzickými osobami zvedla hned několikanásobně. Podle odborníků jsou hlavní důvody dva.

12.11.2007

Nezaměstnanost v okrese neustále klesá

LITOMĚŘICKO - Nezaměstnaných opět ubylo. Zaměstnavatelé si stěžují, že do svých provozoven velmi obtížně hledají nové zaměstnance.

12.11.2007

Podnikatelé v kraji přestávají chovat drůbež

ÚSTECKÝ KRAJ - Rapidní pokles chované drůbeže hlásí chovatelé z Ústeckého kraje. Na konci září se v regionu chovalo více než 1,5 milionu kusů drůbeže, což je o téměř 350 tisíc kusů méně než ve stejném období loňského roku.

11.11.2007

Báňský úřad: Doly limity nepřekročily

ÚSTECKÝ KRAJ - Severočeské doly nerozšířily výsypku Pokrok v lomu Bílina přes územní plán. Tak rozhodl Obvodní báňský úřad (OBÚ) v Mostě ve věci údajného překročení limitů výsypky.

10.11.2007

Práci má v kraji rekordní počet lidí

ÚSTECKÝ KRAJ - Dvě hranice pokořila nezaměstnanost v regionu v měsíci říjnu. Počet lidí bez práce klesl poprvé od roku 1998 pod 50 tisíc, a míra nezaměstnanosti se dostala pod 11 procent – na 10,8.

9.11.2007

Palivové dřevo: možná ho bude nedostatek

ÚSTECKÝ KRAJ - Až několik tisíc korun ročně mohou ušetřit lidé, kteří topí dřevem. Dřevařské firmy v regionu tvrdí, že lidé mají o dřevo stále větší zájem. Zároveň ale varují – dřeva může být v budoucnu kvůli velkému zájmu nedostatek.

8.11.2007

Chtít prodávat biopotraviny není žádná legrace

DRŽOVICE / ÚŠTĚK - Žít na vesnici v souladu s přírodou. Mít stádo koz a vyrábět biopotraviny. To byl před lety sen rodilého pražáka Jakuba Laušmana s rodinou. Sen však pro přísné předpisy vycházející z legislativy EU není snadné naplnit.

8.11.2007

Lidé v regionu patří při stonání mezi největší hříšníky

ÚSTECKÝ KRAJ - Lidé v regionu při stonání podvádějí. V celorepublikovém srovnání patří Ústecký kraj na třetí místo – více na nemocenské švindlují lidé pouze v Moravskoslezském a Středočeském kraji. Naopak nejméně hříšníků je na Vysočině, kde lidé marodí zodpovědně.

7.11.2007

Učitelům v regionech vzrostla mzda

ÚSTECKÝ KRAJ - Platy učitelům v regionech rostou. Od nového roku by měli dostat opět přidáno, i když zatím sami nevědí o kolik. O výši své mzdy nyní bojují. Dokonce hrozí stávkou.

7.11.2007

Cenové srovnání v litoměřických samoobsluhách

Průzkum provedla v úterý odpoledne Veronika Vopelková

6.11.2007

Cenové srovnání v roudnických obchodech

Průzkum provedl v pondělí Ondřej Kysilka

4.11.2007

Zájem o biopotraviny roste. Mají podporu

ÚSTECKÝ KRAJ - Podporovat producenty biopotravin – to je cíl nového projektu ministerstva zemědělství s názvem: Žiju bio! Projekt potrvá do konce letošního roku; jeho součástí jsou přednášky, ochutnávky biopotravin, nebo například takzvané „bioostrovy“ v hypermarketech.

4.11.2007

V domácnostech přibývá nejen počítačů

ÚSTECKÝ KRAJ - V regionu neustále přibývá domácností, které si pořizují osobní počítač a připojení k internetu. Zatímco v roce 2003 bylo vybaveno počítačem jen 17 procent domácností v regionu, letos jich je více než 33 procent.

3.11.2007

Na nábor se lidé z kraje nehrnou

ÚSTECKÝ KRAJ - Přestože náborové centrum kolínské automobilky TPCA funguje v Ústí nad Labem již měsíc, zatím si do něj našlo cestu jen několik desítek Severočechů. Společnost je ale s fungováním centra spokojená.

30.10.2007

Pečivo zdražuje, chleba až o čtyři koruny

ÚSTECKÝ KRAJ - Rostoucí ceny energií, mléka, másla, vajíček a obilí – to jsou hlavní důvody, proč lidé v Ústeckém kraji zaplatí za základní pečivo o několik korun více. A to už za několik dní.

30.10.2007

Nejvíc zemědělců v kraji je na Litoměřicku

LITOMĚŘICKO - Zemědělská oblast. Tou se může v Ústeckém kraji právem pyšnit Litoměřicko a také Lounsko. Právě tady podle čísel Českého statistického úřadu působí nejvíce zemědělců nezapsaných v obchodním rejstříku. Na Litoměřicku je také nejvíce rolníků. Naopak nejméně se zemědělství daří na Děčínsku a Teplicku.

28.10.2007

Podvedení lidé z kraje měli smůlu

ÚSTECKÝ KRAJ - Zaplatili zálohy ve výši několika desítek tisíc korun a nemají ani peníze, ani objednaná plastová okna. Případ firmy Okna Expert z Ústí nad Labem, která lákala na nejlevnější ceny, patří v dnešní době spíše mezi ojedinělé.

25.10.2007

Cenové srovnání v litoměřických obchodech

Průzkum provedla ve středu odpoledne Veronika Vopelková

25.10.2007

Změny ve stavebním zákonu ulehčí práci všem

LITOMĚŘICE - Mnoho paradoxů obsahuje nový stavební zákon, který platí od začátku nynějšího roku.

23.10.2007

Ekoznačka je drahá, v kraji ji nemá nikdo

ÚSTECKÝ KRAJ - Ani jedno turistické zařízení v regionu se nemůže pochlubit držením ekoznačky. V Česku jich je zatím pouhých šest. Ekoznačka je přitom důkazem, že zařízení je šetrné k životnímu prostředí. Ústecký kraj přitom patří mezi regiony s nejvíce poničenou přírodou.

20.10.2007

Litoměřicko má nejvíce rolníků v kraji

LITOMĚŘICKO - Nejvíce rolníků v Ústeckém kraji je na Litoměřicku. Rozdíly oproti ostatním okresům v regionu jsou poměrně vysoké, například na Mostecku jich je téměř o tisícovku méně. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies