Z Kopřivnice s prázdnou, v Lounech vyhráli

Lovosice – Zápasy už 11. kola házenkářské ligy přivedly dorostenecké výběry HK .A.S.A. Město Lovosice na hřiště soupeřů. Tam se dařilo jen mladším dorostencům, kteří vyhráli na palubovce Lokomotivy Louny. Starší dorostenci neuspěli proti KH Kopřivnice.

26.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Šimr

Starší dorost:

Kopřivnice – Lovosice 34:19 (16:13)

Sedmimetrové hody 4/2:4/2, vyloučení 3:3, r. Pavlíček, Ördögh.

Utkání začalo velkým náporem kopřivnického mužstva. Dařilo se mu v obraně a do desáté minuty byl stoprocentní také ve střelbě. Hostující tým nedokázal pohlídat především obě křídla, která do té doby nastřílela šest branek.

Od 11. minuty Lovosičtí zlepšili hru v obraně a začala se jim dařit i střelba. V polovině poločasu byl stav 10:8. Na to však dokázali domácí zareagovat a do konce první části navýšili vedení na 16:13. Druhá půle byla obdobou konce první, když Kopřivničtí byli lepším týmem a do konce utkání navyšovali vedení.

V dalším kole hrají jedenácté Lovosice v hale ostravského Sokola, kterému patří devátá příčka.

Lovosice: Rokoš, Karfík – Maier 7, Jelínek 6/2, Jirsák 3, Dlouhý 3, Mikš 3, Hrdlička 3, Nezbeda 2, Borovička 2.

Mladší dorost:

Louny – Lovosice 22:23 (8:11)

Sedmimetrové hody 2/1:0, vyloučení 4:6, r. Moravec, Dolejší.

Vstup do utkání se hostujícímu týmu vůbec nevydařil, v páté minutě prohrával o dva góly 3:1. Louny byly v těchto fázích lepší, dařila se jim střelba a dobře fungovala také jejich obranná činnost. Lovosičtí ale dokázali nepříznivý stav otočit. Oporou byl gólman a v desáté minutě bylo srovnáno. Hosté si postupně vytvořili až pětibrankový náskok, který však nedokázali udržet. Do kabin se šlo za stavu 8:11.

Vstup do druhé půle byl z obou stran neurovnaný. Mužstva dělala hodně technických chyb. Hosté ale stále ještě vedli o tři branky. V 50. minutě se však Lokomotivě podařilo srovnat. V nervózním závěru znovu začala obě družstva navyšovat počet chyb, přiostřila se i obrana a před koncem byly uděleny i tři červené karty. Těsnou výhru si ale Lovosičtí nenechali vzít.

V příštím kole zajíždí sedmé Lovosice do Mladé Boleslavi, která je na 10. příčce.

Lovosice: Rokoš, Karfík – Kapr 7, Malý 7, Dlouhý 5, Borovička 1, Hrdlička 1, Mikš 1, Timko 1, Grosse.

Radek Kusý

26.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hasičské slavnosti - sobota, závěrečný program

Na slavnosti do Litoměřic míří stovky hasičů

Žalhostická škola slavila 90. narozeniny.
16

Tety v Klokánku jsou zlaté, často nahrazují zdravotníky

Litoměřice – V Ústeckém kraji funguje pět poboček Klokánku, ten litoměřický patří kapacitou 18 dětí do jejich středu. Tety, které se o ně starají v týdenních cyklech 24 hodin denně, si zaslouží obrovské uznání.

Terezínští si budou muset na čas utáhnout opasky

Terezín – Celková zadluženost města ke konci loňského roku činila 36,3 milionu korun, ale co je vážnější, jeho finanční kondice je v hodnocení pětibodové stupnice druhá nejhorší. Situace je vážná, ale dá se řešit. Tolik tři údaje z podrobné analýzy financí a návrhu opatření, jež by měly přispět k ozdravení a konsolidaci Terezína.

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte čtvrté květnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do pátku 2. června do 12 hodin.

Ve Štětí došlo ke smrtelné nehodě

Štětí – Tragicky skončila páteční nehoda dvou osobních aut ve Štětí v Nábřežní ulici. Řidič jednoho z vozidel následkům zranění na místě podlehl.