Veteráni ASK Lovosice LFP si zahrají o republikový titul

Lovosice – Povedlo se. Veteráni ASK Lovosice LFP si zahrají o republikový titul. Rozhodli o tom v domácím prostředí haly Chemik, kde den po velkém florbalovém svátku – pražském Superfinále florbalu – hostili poslední ligové zápasy základní části. Ze střetnutí s FbC Česká Lípa a FbC Liberec potřebovali tři body.

25.4.2013

Ilustrační foto.Foto: Jakub Konarski

Možná i proto byla úvodní třetina utkání s Českou Lípou ze strany Lovosic nervózní, a přestože se hrálo před brankou soupeře, skončila první část 0:0. Až poté se hráčům ASK podařilo překonat urputnou obranu Lípy a skóre se začalo měnit. Ve zbývajících dvou třetinách byl brankář soupeře překonán hned čtyřikrát a kýžené tři body tak zůstaly doma.

Závěrečný zápas základní části proti FbC Liberec byl dlouho vyrovnaný, Lovosice dvakrát dotáhly jednobrankový náskok, soupeře i přestřílely, neproměnily však několik vyložených šancí a čtyři minuty před koncem přišel trest v podobě vítězné branky Liberce. Ani porážka 2:3 však nemohla nic změnit na tom, že tým veteránů ASK Lovosice LFP se podruhé za sebou probojoval do play off.

Finálový turnaj se uskuteční ve Vítkovicích, sídle vítěze Superfinále a letošního florbalového mistra ČR, a lovosičtí veteráni se zde utkají o titul veteránského mistra republiky s dalšími sedmi kvalitními týmy.

Lovosice: Kovařík (úspěšnost 94%) – Matějka (1+0), Jirásek, Koš, Kavalír, Hejhal – Havlík (2+0), Fictum (1+1), Hrdlička (1+3), Ponrt, Pek, Vlk (1+1), Dvořák.

Autor: Redakce