VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veslaři ze Štětí překonávají jazykové bariéry

Štětí – Žáci ze zdejšího Klubu vodních sportů bojovali v rámci projektu Labská akademie veslování na trenažérovém týmovém mistrovství v saské Pirně, které připravil projektový partner Pirnaer Ruderverein. V tamní loděnici se sešlo na 80 nadějných závodníků z Německa a 21 z KVS Štětí s jejich třemi trenéry.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Veslaři na trenažéru, ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Zeman

Všichni účastníci byli bez rozdílu pohlaví promícháni do šestičlenných týmů, které vedli kapitáni – trenéři. V jednom týmu se tak sešli čeští i němečtí sportovci. „Bylo velmi zajímavé sledovat, jak se závodníci a trenéři dorozumívali. Když se chce, všechno jde i za pomoci celého těla," smála se trenérka z Pirny, Grit Husseck.

České děti se velmi těšily a už dopředu psaly svým německým kamarádům, kdo jede. „Na čtyřech trenažérech se jelo najednou 350 metrů. Družstva jezdila proti sobě a postupovala až do finále. Náročná nebyla tedy jedna jízda, ale jejich celkový počet. Započítával se čas družstva," uvedl po skončení závodů Michal Kurfirst, předseda veslařského oddílu TJ KVS Štětí. Ve dvou vítězných týmech byl i český zástupce Milan Šmejkal.

„Projekt Labská akademie veslování odstartoval letos v létě prvním setkáním závodníků, trenérů a dalších činovníků při Litoměřické regatě. Získal podporu z programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014 – 2020 v rámci cíle Evropská územní spolupráce. Tematikou není jen veslování, ale obecnějivšestranný sport a neformální setkávání, navazování nových kontaktů, poznávání místních a kulturních zvyklostí příhraničních partnerů a také výuka sousedního jazyku. Cílovou skupinou jsou především děti a mládež do 18 let, ale také jejich trenéři a pedagogové. Nedílnou součástí projektu je zpracování analýzy a nové sportovní metodiky," vysvětlila Vratislava Postlová, manažerka projektu.

Do projektu by se mohly zapojit veslařské kluby a školy podél Labe od Štětí po Drážďany. Aktivitu nastartovaly veslařské kluby TJ KVS Štětí, Ruderverein Pirna a Landesruderverband DEresden Pojítkem je spolek Labe aréna. Na české straně se do něho zatím zapojily ve Štětí ZŠ Ostrovní a VOŠ obalové techniky a Střední škola.

Autor: Václav Sedlák

14.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení