V Rakousku byl z litoměřických plavců nejlepší Netrh

Litoměřice - Čtyřikrát čtvrtý skončil Vojtěch Netrh na závodech Atus Graz Trophy v rakouském Grazu, kde Plavecký klub Litoměřice reprezentovalo šest závodníků. Na ty čekala konkurence také z Německa, Švédska, Švýcarska, Litvy, Panamy, Slovenska a Slovinska.

29.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 29.4.2017

Litoměřická plavkyně Anežka Součková skončila v Ústí třetí.Foto: archiv: PK Litoměřice

V každé disciplíně závodilo 120 až 260 závodníků. K vidění byla řada reprezentantů svých zemí, kteří plnili limity na mistrovství Evropy a světa.

"Nejvíce se z našich dařilo Vojtěchu Netrhovi, skončil čtyřikrát na čtvrtém místě v disciplínách 50, 100 a 200 metrů prsa v kategorii 15 – 16 let. V disciplíně 200 metrů prsa se probojoval v otevřené kategorii bez rozdílu věku do finále B, ve kterém skončil na čtvrtém místě a obsadil celkem čtrnáctou pozici ze 106 závodníků, což byl pro náš klub velký úspěch," poznamenal trenér Štěpán Šetek.

V Grazu se také dařilo Danu Vachovi a Nikole Hlavicové. Oba v disciplíně 50 metrů prsa zaplavali výkony, které jim dávají velkou naději pro účast na MČR dorostu. Pro litoměřické plavce byla účast v Grazu přínosnou zkušeností a motivací do budoucna.

Na Velkou cenu Ústí nad Labem vyslal litoměřický klub své mladší závodníky. Na stupně vítězů se dokázala prosadit nadějná plavkyně Anežka Součková, která, i když byla v kategorii se staršími plavkyněmi, dokázala vybojovat bronzovou medaili na 50 metrů motýlek. Tyto závody byly zároveň poslední možností kvalifikace na Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017. Ty se budou konat koncem června. Jsou určeny pro plavce věku 12 – 14 let a z litoměřických plavců byli nominováni Denis Ševčík a Šimon Petrovič.

29.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Trenéři mají pro světový šampionát k dispozici širší kádr hokejbalistů

1

V Siřejovicích budou předčasné volby

Den otevřených dveří v roudnické Mevě navštívili dva pávi

Roudnice nad Labem - Bohužel o pár dnů později dorazili na den otevřených dveří do roudnického podniku Meva dva pávi.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Vítězný triple. Lacko si podmanil závody v italském Misanu a vládne šampionátu tahačů

Misano – Super víkend zažil Adam Lacko na italském okruhu v Misanu.