V Grazu Sport Judo zářilo

Litoměřice – Vynikajícího výsledku dosáhli judisté Sport Juda Litoměřice na prestižním turnaji v rakouském Grazu, kde startovalo 1500 závodníků z 22 zemí Evropy.

8.7.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Zdeněk Koza

Nechyběly ani silné týmy z Ruska a Ukrajiny, které byly považovány za velké favority. Sport Judo Litoměřice vyslalo na turnaj sedm zástupců. Nejlepší judo z litoměřických závodníků předváděl Jan Svoboda ve váze do 38 kg v kategorii starších žáků. V této váze startovalo 33 závodníků.

Svobodovi se podařilo dostat až do finále. Tam svedl souboj s ukrajinským závodníkem. Utkání bylo vyrovnané. Po základní době neměla stále tato váha vítěze. Muselo následovat prodloužení. Nakonec byl šťastnější ukrajinský závodník. Svoboda vybojoval krásné stříbro.

Dvojnásobná radost propukla u Petry Hájkové ve váze do 70 kg. Hájková startovala ve dvou kategoriích. Nejprve získala bronz v kategorii starších dorostenek. Druhý den si  ještě o jednu příčku polepšila. V kategorii mladších dorostenek dosáhla na stříbro.

Ve starších dorostenkách vybojovala další bronzovou medaili Marie Dítětová ve váze do 52 kg. V mladších dorostenkách se Dítětová probojovala do čtvrtfinále, ale v tomto utkání musela vzdát na úkor zranění a dále v soutěži nepokračovala.

Medailovou sbírku Sport Juda Litoměřice uzavřela Žaneta Kropáčová v kategorii mladších dorostenek  ve váze do 57 kg. „Žaneta po prohraném semifinále nastoupila do utkání o bronzovou medaili. V tomto zápase nedala soupeřce šanci a po zásluze získala bronzovou medaili. Hned v úvodu turnaje byli bohužel vyřazení další tři zástupci Sport Juda Litoměřice. Matyáš Bartoň  ve váze do 42 kg,  Marek Kropáč a Martin Kudrna ve váze do 60 kg. Pevně věříme, že se na příštím turnaji připojí k medailistům," dodal trenér David Lorenc.

Autor: Redakce