V Grazu Sport Judo zářilo

Litoměřice – Vynikajícího výsledku dosáhli judisté Sport Juda Litoměřice na prestižním turnaji v rakouském Grazu, kde startovalo 1500 závodníků z 22 zemí Evropy.

8.7.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Zdeněk Koza

Nechyběly ani silné týmy z Ruska a Ukrajiny, které byly považovány za velké favority. Sport Judo Litoměřice vyslalo na turnaj sedm zástupců. Nejlepší judo z litoměřických závodníků předváděl Jan Svoboda ve váze do 38 kg v kategorii starších žáků. V této váze startovalo 33 závodníků.

Svobodovi se podařilo dostat až do finále. Tam svedl souboj s ukrajinským závodníkem. Utkání bylo vyrovnané. Po základní době neměla stále tato váha vítěze. Muselo následovat prodloužení. Nakonec byl šťastnější ukrajinský závodník. Svoboda vybojoval krásné stříbro.

Dvojnásobná radost propukla u Petry Hájkové ve váze do 70 kg. Hájková startovala ve dvou kategoriích. Nejprve získala bronz v kategorii starších dorostenek. Druhý den si  ještě o jednu příčku polepšila. V kategorii mladších dorostenek dosáhla na stříbro.

Ve starších dorostenkách vybojovala další bronzovou medaili Marie Dítětová ve váze do 52 kg. V mladších dorostenkách se Dítětová probojovala do čtvrtfinále, ale v tomto utkání musela vzdát na úkor zranění a dále v soutěži nepokračovala.

Medailovou sbírku Sport Juda Litoměřice uzavřela Žaneta Kropáčová v kategorii mladších dorostenek  ve váze do 57 kg. „Žaneta po prohraném semifinále nastoupila do utkání o bronzovou medaili. V tomto zápase nedala soupeřce šanci a po zásluze získala bronzovou medaili. Hned v úvodu turnaje byli bohužel vyřazení další tři zástupci Sport Juda Litoměřice. Matyáš Bartoň  ve váze do 42 kg,  Marek Kropáč a Martin Kudrna ve váze do 60 kg. Pevně věříme, že se na příštím turnaji připojí k medailistům," dodal trenér David Lorenc.

Autor: Redakce

8.7.2013 VSTUP DO DISKUSE

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Rodiče, neváhejte. Příměstské tábory na prázdniny se plní

Litoměřicko – Příměstské tábory mají mezi rodiči a dětmi rok od roku větší oblibu. Pokud totiž děti nechtějí vyjet na dva týdny na tábor, ale přesto chtějí mít zajímavé prázdniny, jsou pro ně příměstské tábory ideální volbou.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.