Smělý přivezl zlato

Jablonec nad Nisou - Dvě medaile si z 27. halového mistrovství České republiky veteránů přivezli atleti ASK Lovosice. V Jablonci nad Nisou to ale mohlo být podle slov zlatého Jaroslava Smělého i lepší.

5.3.2017

Jaroslav Smělý v disku. Foto: archiv ASK Lovosice

„V českých podmínkách se mladší veteránští atleti stávají málokdy přeborníky ČR, protože na našem národním mistrovství se výkony nesmyslně přepočítávají. A čím je člověk starší, tím má vyšší přepočet," vysvětluje Smělý.

„Takže ani ostatní atleti neabsolvovali závod ve své věkové kategorii, ale soutěžili všichni v jednom závodě s přepočty. Pokud by to byl obyčejný regulérní závod po kategoriích, tak bychom měli těch zlatých medailí určitě víc. Proto je asi o to cennější, že se mi podařilo i s přepočty porazit všechny soupeře v disku."

Po něm mohl bý Smělý (M45) spokojený, hodil solidních 41,81 m, což stačilo na zlato. Absolvoval i závod v břemenu, kde slabých 9,49 metru vyneslo osmé místo. Devátý byl v kouli za solidních 12,29 m.

V této disciplíně se představili i další dva borci ASK, Jan Verner (M70) skončil za 11,15 m dvanáctý. Štefan Pšenák (M55) obsadil za slušných 9,62 m 17. místo. Přidal ještě 10. místo za disk (30:53).

Druhým medailistou ASK byl v Jablonci nad Nisou výškař Miroslav Pavlík (M65). „Kvůli zdravotním potížím skočil na tento věk skvělých 146 cm, ale pro tohoto výškaře, který jinak normálně skáče v tomto věku přes 160 cm, je skočená výška zklamáním. I přesto získal alespoň bronzovou medaili," přál lovosickému kolegovi úspěch Jaroslav Smělý.

Jan Beneš (M59) absolvoval závody v běhu na 200 m a ve skoku o tyči. Na dvoustovce obsadil časem 31,33 sec. čtrnácté místo. Tyč mu pak vynesla šestou příčku za 205 cm.

5.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice je všechno připravené. V pondělí dorazily i medaile pro vítěze, které nám ukazala Martina Kučerová z tiskového střediska.
7

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.