Slavoj vyhrál v Klatovech, ale na Lokomotivu Plzeň nestačil

Litoměřice - Jednu výhru si přivezli basketbalisté Slavoje Litoměřice z víkendových duelů ligy U14 na západě Čech. V Klatovech byli úspěšní, ale v Plzni podlehli.

15.12.2011

Ilustrační foto.Foto: Deník

V sobotním střetnutí na palubovce BK Klatovy si celek z Litoměřic postupně došel přes všechny vyhrané čtvrtiny pro vítězství. Litoměřičtí hráči podali standardní výkony, ovšem velkou slabinou (nejen tohoto utkání) se ukázaly trestné hody.

Proti celku Klatov jich měli k dispozici 16, ale pouze třikrát byli úspěšní. Přesto zápas skončil poměrně značným rozdílem 38 bodů ve prospěch Slavoje.

Nedělní zápas v Plzni se nesl zcela v jiném duchu. Na palubovce BC Lokomotivy Plzeň by nepomohla Litoměřickým ani 100% úspěšnost trestných hodů (20/10). Jen ve druhé čtvrtině dokázali udržet se soupeřem krok (15:15). Domácí byli agresivnější, rychlejší, ale také týmovější. Nedařilo se hostujícím oporám, které často braly hru jen na sebe a zapomněly, že basketbal je hrou týmovou.

Velké problémy měl Slavoj s defenzivní činností, ve hře jeden na jednoho, s pokrytím rychlých protiútoků a s doskoky. Po smolných prohrách s Chomutovem v prodloužení a se Spartou Praha o koš v poslední minutě lze toto utkání zařadit mezi nejméně zdařilá, a to nejenom v této sezoně.

Poslední utkání této části soutěže odehrají hráči Slavoje Litoměřice v neděli 8. ledna 2012 v Litoměřicích, kde přivítají Děčín.

Liga U 14

BK Klatovy - Slavoj Litoměřice 45:83 (Kynzl 20, Tůma 18, Bělohlávek 17, Maxa 14, Sommerschuh 12, Kmoch 2, Trusina, Vít, Ježek).

BC Lokomotiva - Plzeň Slavoj Litoměřice 76:59 (Sommerschuh 20, Kynzl 13, Tůma 11, Bělohlávek 8, Maxa 7, Kmoch 2, Ježek 1, Trusina, Vít).

15.12.2011

Vinařské Litoměřice 2017, pátek 21. dubna.
59

Na Vinařské Litoměřice letos přišlo rekordních pět tisíc lidí

Futsalisté Litoměřic vstoupili do play-off vítězně.

Penaltové drama na úvod. Futsalistům Litoměřic vystřelil výhru Felinger

OBRAZEM: Vyhlídkové lety na Řípské pouti

Rovné - Ani letos nechyběly na Řípské pouti vyhlídkové lety vrtulníkem.

Píšťany a Lovosice by mohla spojit lávka

Lovosice - Radnice v Lovosicích opět oprášila již několikrát zvažovaný nápad spojení břehů řeky Labe lávkou. Ta by měla být určena pro pěší i pro cyklisty v místě lovosického přívozu poblíž Zámečku.

Nová poštovní známka Porta Bohemica byla pokřtěna

Lovosice – Kaňonovité údolí Brána Čech v Českém středohoří, častěji označováno latinsky Porta Bohemica, se nově skví na jedné z poštovních známek nové emise aktuálně vydávané Českou poštou pod názvem Krásy naší vlasti.

Lovosice - Zlatá touha vyprchala. Možná až nečekaně rychle. A bohužel. Lovci tento cenný kov neuloví. Alespoň v této sezoně určitě ne. Cestu za snem lovosickým házenkářům, kteří prahli v extralize o mistrovském titulu, ukončil favorit z Plzně.