Slavoj vyhrál už potřetí v řadě

Prostějov - Už třetí výhru v řadě si připsali o víkendu prvoligoví basketbalisté Slavoje Litoměřice.

7.2.2012

Slavoj - Benešov.Foto: Václav Sedlák

Tentokrát porazili prostějovskou rezervu, na kterou se bodově dotáhli.

V úvodu mnoho míčů v obroučce neskončilo. Pro to měl hostující kouč Rudolf Šotnar vysvětlení. „V hale byla opravdu velká zima. Sice změřili teplotu, ta byla prý v pořádku, ale i tak se mi zdálo, že to bylo na hraně. Hráčům obou celků se střelecky nedařilo, v páté minutě to bylo 5:2 pro domácí, což o něčem vypovídá. První čtvrtina skončila jen 11:11.

Pak jsme se rozehráli a v poločase vedli. Myslel jsem si, že máme zápas pod kontrolou a v pohodě ho dotáhneme do vítězného konce. Jenže na začátku druhého poločasu se kluci snažili hrát moc individuálně, navíc jsme nedoskakovali, dělali chyby, takže domácí najednou vedli,“ nemohl být litoměřický trenér spokojený s předváděnou hrou. V poslední části však hosté zabrali. „Kluci se semkli, zabojovali a soupeře jasně přejeli.

Prostějov se snažil dělat taktické fauly, ale my se trefovali z trestných hodů, takže jsme zápas zvládli. Tabulka se vyrovnává, na nějaké vyšší příčky nemyslíme. Pro nás je důležitá každá výhra. S prostějovskou rezervou zvlášť, máme s ní lepší vzájemné zápasy, což se může hodit.“

V neděli přivítá Slavoj Opavu B. „To je silný soupeř, ale pokusíme se znovu překvapit,“ myslí na nadcházející zápas Rudolf Šotnar. V prvním utkání byl úspěšnější soupeř, který vyhrál o dvacet bodů 72:52.

BK Prostějov B - Slavoj Litoměřice 65:76 (11:11, 30:39, 53:48)

•Body a sestavy: Šiška 15, Helekal 13, Krakovič 11, Šír 11, Nehoda 8, Šmíd 7, Hrabovský, Kaša, Pavličík, Slanina Šťastný 16, M. Šotnar 14, Novák 13, Chotaš 11, Krupka 10, Bruzl 6, Slunečko 6, Štěpánek, Vakrčka. Střelba 3b.: 21/4:22/8. Střelba 2b.: 47/24:39/18. TH: 8/5:20/16. Doskoky: 43:26. Chyby: 21:15. Rozhodčí: Válek, Vyplel.