Skvělý výkon Lovců proti Karviné přinesl body

Lovosice - Ani deváté kolo neznamenalo pro lovosické házenkáře ztrátu v domácím prostředí. Ve středečním utkání nastoupili proti týmu Karviné, v poločase zápasu pak svítila na ukazateli remíza.

28.10.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

9. kolo extraligy:

HK FCC Město Lovosice – HCB OKD Karviná 25:20 (12:12)

V naší sestavě se nakonec objevili po delší době Chroustovský (poraněná odhodová ruka ze zápasu ve Frýdku-Místku) i Landa (zraněný kotník z utkání v Kopřivnici), ale na obou bylo i přes bojovnost znát, že je jejich zdravotní stav přeci jen v zápase limituje. Na soupisce pak scházeli Klimt, Miko a nově Motl. Všechna tato negativa ale nakonec převážila pozitiva: bojovnost a semknutý týmový výkon podpořený výbornými individuálnímí výkony našich hráčů.

Začátek střetnutí vyšel lépe našim házenkářům, kteří si dokázali vypracovat tříbrankové vedení 7:4 (17. minuta). Soupeř třemi brankami v řadě srovnal na 7:7 a zbytek první půle již byl naprosto vyrovnaný. Vyrovnaný byl i poločasový stav, když oba týmy za prvních třicet minut vsítili po dvanácti brankách.

V začátku druhého poločasu se Karviné díky dobré spolupráci jejich spojek s pivotem Užekem podařilo získat poprvé v zápase dvougólové vedení (13:15 ve 34. minutě zápasu). Naštěstí na něj naši hráči dokázali ihned zareagovat a otočit vývoj utkání zpět ve svůj prospěch. Ještě jednou jsme Karviné povolili získat převahu na svoji stranu (17:18 ve 41. minutě).

Od té doby jsme ale převzali utkání pevně ve svůj prospěch. Ať již díky vynikajícímu střeleckému představení Lukáše Malého a Romana Jelínka, třem chyceným sedmičkám Honzy Hrdličky, kvalitnímu výkonu Artura Adamíka nebo bojovnosti každého z dalších hráčů. To vše rezultovalo v to, že Karviná od 41. do 53. minuty nedokázala skórovat, zatímco na naší straně skóre neustále narůstalo. V 52. minutě jsme vedli již o pět gólů 23:18 a naděje na body již nabrala hmatatelného obrysu. Nakonec jsme Karvinou porazili právě tímto rozdílem a radovali se tak společně se skvělými diváky z páté výhry v sezóně.

V zápase se opět vyhlašoval nejlepší hráč utkání, kterým byl jednoznačně fanoušky vyhlášen Lukáš Malý, autor devíti branek, a to prostřednictvím hlasování na FB profilu klubu. Další utkání hrají naši hráči po reperezentační pauze 15. 11. v Hranicích, v domácím prostředí se představíme až za měsíc 28. listopadu proti Zubří.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „Jsem velice spokojen s výsledkem, naším odhodláním a výkonem. Po porážce v Plzni o třídu a prohře v Kopřivnici nebyla naše situace ideální. Navíc se nám dlouhodobě zranil Jiří Motl. Po zranění nám pomohl Chroustovský. Po šedesát minut jsme plnili taktické pokyny a hráči, kteří jinak nedostávají takový prostor, svou situaci zvládli."

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík, Hrdlička – Franc, Landa, Havel 2, Kalík, Sýkora 4, Bouček 4, Havlvoec, Jelínek 6, Chroustovský, Barth, Semerád, Jahn, Malý 9/2

7m hody: 3/2 – 5/2, vyloučení: 11 (ČK Chroustovský) – 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 536.

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Úštěk - Dávejte si pozor, jaké výrobky kupujete. V některých případech by se ušetření nemuselo vyplatit.

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Rodiče, neváhejte. Příměstské tábory na prázdniny se plní

Litoměřicko – Příměstské tábory mají mezi rodiči a dětmi rok od roku větší oblibu. Pokud totiž děti nechtějí vyjet na dva týdny na tábor, ale přesto chtějí mít zajímavé prázdniny, jsou pro ně příměstské tábory ideální volbou.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.