Naše hra ztratila řád, zlobil se Srba po kolapsu s mistrem

Lovosice – Jak snadné je ztratit dobře rozehraný zápas, o tom se přesvědčili házenkáři Lovosic v bitvě s mistrovskou Plzní. Lovci v poločase vedli nad obhájcem trofeje už o čtyři góly, jenže ve druhé půli dokázali vstřelit jen pět branek a padli 22:29. Plzeň se dvě kola před koncem základní části dostala do čela extraligy, Severočeši jsou čtvrtí.

26.2.2017

Kanonýr Jiří Motl vstřelil Plzni 5 gólů, ale pak uviděl červenou kartu a musel ze hřiště.Foto: Miroslav Vintrich

„Naše hra se úplně rozsypala na akce jednotlivců, ztratila jakýkoliv řád," kroutil hlavou ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

Lovci diktovali tempo a po první půli vedli 17:13. Pak se ale nadupaná hala nestačila divit, co se to děje. Pět technických chyb domácích přineslo rychlé vymazání náskoku. Zkoprnělí domácí nedokázali zareagovat a za dalších pět minut už prohrávali 18:22. K tomu se přidala červená karta pro kanonýra Motla za nastřelení brankáře Štochla a poslední naděje Lovosic definitivně padly.

„Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, kdy se nám dařilo dávat jednoduché branky. O našem neúspěchu rozhodl postupný útok, kdy jsme nepochopitelně hledali pivota a tím ztráceli míče. Plzni prakticky stačilo zakončovat z rychlých protitútoků. Když už jsme se dostali do střelecké šance, tak jsme ji nedokázali proměnit, o čemž svědčí naše dvě branky za dvacet minut druhé půle," povzdechl si Srba.

Lovosice – Plzeň 22:29 (17:13) Nejvíce branek: Malý 6/1, Motl 5/1, Bouček 4/2 – Tonar M. 9, Ivancev 5, Poloz 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 6/4 - 0/0. Vyloučení: 1:3, ČK: Motl (LOV). Diváci: 918.

Na klid v Hoštce dohlídnou kamery

Hoštka – Základní a mateřská škola, trojiční sloup na náměstí Svobody, Malé náměstí nebo sportovní areál. To jsou místa v Hoštce, která budou od 1. července snímána kamerami.

Letní drogová sezona začala. Pervitin ukryl do brambůrek

Ústecký kraj – Běžná silniční kontrola přinesla před několika dny smůlu 30 letému muži, který jel přes Českou Kamenici. Ústečtí celníci u něj v autě objevili přes čtyři kilogramy marihuany.

Žalhostice - Se zraněním skončila v litoměřické nemocnici starší žena, která v pondělí odpoledne nezvládla řízení svého automobilu a skončila s ním na střeše.

Lovosice - Velký úspěch, ale i velká škoda. Tak by se dal shrnout závěr hokejbalového mistrovství světa WBHF, které v neděli skončilo na lovosickém zimním stadionu  finálovými bitvami. Čeští reprezentanti dokázali ve všech kategoriích vybojovat finálovou účast, ale v triumf bohužel neproměnili ani jednu možnost.