Lovosice zvládly jen jeden zápas

Lovosice - V posledním dvojkole základní části II. ligy basketbalové žen se na palubovce Lovosic představily týmy, které budou stejně jako domácí hrát ve skupině o udržení. Protože se vzájemné zápasy započítávají do nadstavby, bylo o co hrát.

29.2.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník

Po dlouhé době téměř kompletní Lovosice začaly ve velkém stylu. Díky kvalitní obraně nedovolily soupeři proměňovat lehké koše, a tak vedení o šest bodů po první části bylo zasloužené. Když v prvních pěti minutách navýšily náskok na patnáct bodů, celkem slušně naplněná hala čekala jednoznačný průběh. Jenže Klatovy třemi trojkami snížily, a když domácím odešla střelba a hlavně se zhoršila obrana, dokázal hostující tým tuto část o bod vyhrát.

U lovosických hráček to však byl jen krátkodobý výpadek, pak opět zkvalitnily obranu, takže hosté měli opět problémy se vůbec prosadit. Za třetí čtvrtinu daly Západočešky jen sedm bodů. Poslední část byla opět v režii domácího týmu, dařily se zahrát akce až do úspěšného konce, a tak si Lovosice mohly připsat třetí výhru v soutěži.

Domácí basketbalistky prohrály v Českých Budějovicích o třináct bodů, takže aby se v konečné tabulce měly dostat před svého soupeře, musely by vyhrát o čtrnáct. Jenže od začátku tahaly za kratší konec provazu. V první části se v podstatě vůbec nebránilo. Lovosické hráčky se pak v obraně zlepšily, jenže jim moc nešla střelba, takže se sice k soupeři bodově přiblížily, ale ten v poločase vedl.

Lovosice zbytečně dostávaly lehké koše, a protože hráčky neproměnily v důležitých okamžicích své střelecké pokusy, Budějovice se stále držely sice z pohledu domácího týmu na dohled, ale stále tomu něco chybělo. Ke konci třetí části se zranila Eliška Miková, což se projevilo. Jihočešky stále hrály svůj mnohdy dost kontaktní basketbal, který hodně bolel, mnohdy však trestán nebyl.

V závěru to bylo u domácích spíše o morálce, než o nějakém kvalitním basketbalu. Hostující tým svůj náskok ještě navyšoval, Lovosice prohrály poslední tři minuty 3:13. Čtyři hráčky domácích sice nastřílely přes deset bodů, jenže tentokrát se k nim již nikdo další nepřidal, takže bylo nutné hlavně ubránit soupeře, což se však nepovedlo.

Na lovosický tým, který ve skupině o sestup zůstal s Mostem, Klatovy a Českými Budějovicemi, tak čeká Zlín a Benešov, se kterými se utká systémem doma venku. Sestupují poslední dva celky této skupiny.

Lovosice - Klatovy 63:41 (32:27). Sestava Lovosic a body: Matulková, Šebová 4, Hanzlíková 18, Žáková 8, Hauerlandová 3, Den. Palusková 4, Miková 13, Dan. Palusková 1, Mrvíková 2, Hořejší 10.

Lovosice - České Budějovice 70:87 (27:32). Sestava a body: Matulková, Šebová, Hanzlíková 18, Žáková 13, Hauerlandová 10, Den. Palusková 6, Miková 4, Dan. Palusková 2, Mrvíková 6, Hořejší 11.  (Jiří Puchar)

Autor: Redakce

29.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Finále hokejbalového mistrovství světa v Lovosicích.
23

Sobotní program 14. ročníku Memorial Air Show v Roudnici nad Labem.
116

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Ředitelka hospicu: Za pacienty jsme najezdili již 60 tisíc kilometrů

Litoměřice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Rok a půl už funguje projekt domácí hospicové péče, kterou poskytuje Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích. Za tu dobu už zaměstnanci zařízení za svými pacienty, kteří si na sklonku svých životů přáli zůstat se svými blízkými, najezdili více než 60 tisíc kilometrů.

Ploskovice – Státní zámek v Ploskovicích byl dějištěm dalšího ročníku oblíbených keramických trhů.

AIR SHOW: Seskoky parašutistů i vyhlídkový let kolem Sněžky

Roudnice n. L. – /PROGRAM NA NEDĚLI UVNITŘ/ Seskoky parašutistů i vyhlídkový let Lisunovem až do Krkonoš, kterého se účastnili i zástupci s partnerského města Ústeckého kraje Ostróda.