„Radost nyní máme samozřejmě obrovskou," glosoval zisk cenného skalpu Vladimír Šuma,  trenér HK .A.S.A. Město Lovosice.

První poločas si domácí udržovali mírný náskok, v jeho závěru odskočili na rozdíl tří branek, a tak se šlo také po půli do šaten. Klíčový pro vývoj zápasu byl začátek půle druhé, kdy domácí „utekli" na sedm gólů a ve 44. minutě dokonce na devět (22:13).

Reprezentanta Jiřího Motla, s 65 góly nejlepšího střelce soutěže, v neděli dokonale nahradil křídelník Miloslav Sýkora, autor devíti branek! Ostatně, Lovosice mají mezi českou elitou nejlepší ofenzivu ze všech.

„Od začátku střetnutí jsme tahali za delší konec provazu, vycházeli jsme z velmi dobré obrany, za kterou opět spolehlivě zachytal Adamík. Výborné utkání odehrála křídla Sýkora a Malý i rozehrávač Berka. Padesát minut se nám dařilo dodržovat taktiku, nehnat se do rychlého protiútoku a důsledně ubránit útok soupeře. Na konci jsme již v této disciplíně polevili a dostali zbytečné čtyři góly z rychlého útoku. Pokud ale budeme i nadále dodržovat taktiku a disciplínu z posledních zápasů, budou mít naše utkání vždy podobný konec. I dnes byla na hráčích vidět chuť od první minuty. Soupeři jsme nedali žádnou šanci,"  řekl pro klubový web lovosický trenér Šuma.

Další střetnutí odehrají jeho svěřenci až 10. listopadu v Karviné, pak v sobotu 16. listopadu hostí Frýdek-Místek.

HK .A.S.A. Město Lovosice – HC Dukla Praha 31:26 (13:10)

Sestava a branky Lovosic: Adamík, Šálek – Krahulík 1, Landa 3, Sýkora 9/4, Chroustovský 4, Klimt, Hes, Berka 4, Semerád, Jonáš 4, Kolomazník 1, Miko 1, Malý 4. Nejvíce branek hostů: Rams 7/5, Kotrč 6, Kastner 4. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Vyloučení: 5:5. ČK: Miko (L). Diváci: 750. Poločas:13:10.