Lovosice mají dvě výhry. Jsou krok od postupu

Lovosice – Dvě domácí výhry lovosických Lovců ve čtvrtfinále házenkářské extraligy nad Karvinou přiblížily severočeský tým k postupu.

26.3.2017

PLAY OFF začalo čtvrtfinálovými boji. Lovosice (v tmavém) využily výhodu domácího prostředí a Karvinou dvakrát porazily. Foto: Miroslav Vintrich

Poslední krok může udělat v sobotu v Karviné. Zatímco první zápas byl v sobotu vyrovnaný (31:29), druhý svěřenci trenéra Milana Berky ovládli jasně 32:20.

Úvodní duel série měl zajímají průběh. Domácí vedli 10:3, pak 14:7 a zdálo se, že Karvinou sfouknou jako svíčku. Omyl. Vzdorující hosté se do zápasu v úvodu druhé půle vrátili a pět minut před koncem díky gólu Monczky srovnali na 27:27. Lovci o svém úspěšném vykročení rozhodli až v úplném závěru.

„Jsme samozřejmě spokojeni především s prvním krokem. Hrálo se ve vysokém tempu, ale nás opět přibrzdily úseky plné neproměněných šancí nebo technických chyb. Za stavu 21:16 jsme nedali mimo jiné sedmičku a rychlý protiútok a soupeř se tak dotáhl až na remízu. Naštěstí jsme dnes závěr zvládli, ale deset nedaných vyložených šancí a deset technických chyb je na takový zápas příliš," řekl lovosický kouč Berka.

Nedělní střetnutí jeho mužstvo zvládlo skvěle, soupeři definitivně odskočilo na začátku druhé půle. Série se hraje na tři výhry. Třetí zápas v sobotu, případný čtvrtý v neděli. Oba v Karviné.