S tímto soupeřem se vždy jedná spíše o souboj ani ne basketbalový, jako víceméně fyzicky vedený, neboť hlavně podkošové hráčky Kladna jsou „pěkně“ stavěné.

Kladenské hráčky po úvodních opatrných minutách ukázaly, jak umí hrát tvrdě. Lovosické si s jejich hrou nedokázaly poradit. Přesto se snažily držet krok celou první čtvrtinu, bojovaly, dařilo se jim skórovat a rozdíl ve skóre byl lepší, než se původně čekalo.

Také druhá část byla téměř vyrovnaná, domácí hráčky se snažily jak v obraně, tak i v útoku, kde jim ale „pšenka nekvetla“. Kladenské velmi dobře ovládají braní na záda, takže doskoků pod soupeřovým košem Lovochemie mnoho neměla. Celý první poločas se však domácí košíkářky držely na velice přijatelném bodovém rozdílu.

Nejlepší část ze strany Lovosic byla ta třetí, kdy zůstalo skóre vyrovnané díky bojovnosti v obraně. V poslední čtvrtině domácím již docházely síly, nedokázaly zastavit rychlé útoky soupeřek a v posledních šesti minutách Kladnu doslova věnovaly vítězství.

Přes tuto prohru nebyl výkon Lovosic vůbec špatný, zahrály si útočné akce, které úspěšně bodově zakončily. Škoda zbytečně odevzdaného výkonu na konci utkání. V sobotu 5. března se Lovosice představí v Jablonci a o den později v Liberci.

Lovosice – Kladno 56:85 (32:44)
Sestava a body: V. Pišlová 16, Palusková 15, Miková 10, Lahovská 8, Mrvíková 7, Matulková, D. Pišlová.

Výsledky 18. kola: Lovosice – Kladno 56:85, Most – Jablonec n. N. 53:59, Skřivánek Ústí n. L. – Liberec 79:45, Klatovy – Sokolov 56:72, Strakonice B – BaK Plzeň 62:54.