VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Král Středohoří vrcholí

Litoměřice – Za dobu takřka osmileté existence si celoroční sportovní seriál pro výkonnostní a amatérskou sportovní veřejnost, letos pod názvem Author Král Středohoří 2011, vybudoval neochvějné postavení v kalendáři akcí nejen na Litoměřicku.

25.11.2011
SDÍLEJ:

Král StředohoříFoto: archiv

Před posledním letošním podnikem (sobotní krosový Výběh Lovoše, start ve 14 za železničním přejezdem na Lhotce) je zřejmé, že v rámci osmého ročníku této tour se letos při celkem čtrnácti závodech (5x krosové běhy, 5x triatlony a duatlony, 4x horské a silniční kolo) postaví na start více než tisícovka mužů a žen různých věkových kategorií.

„Zájem lidí o sport, pohyb a vzájemné poměřování sil naštěstí zatím nijak neopadá, spíše naopak,“ těší například jednoho ze šéfů seriálu Františka Vondru z Lovosic. Jak dále upozorňuje, podobný dlouhodobý úspěch zároveň organizátory do jisté míry zavazuje. Podle jeho slov se proto i průběžně realizují další dílčí drobné úpravy a zlepšení. Nově tak například již letos budou vyhlášeny doplňkové kategorie: nejlepší běžec, cyklista a triatlet sezony, ocenění se dočká i nejpravidelnější účastník. Některé akce byly vloni i letos již plně v režii elektronické časomíry, mnohdy přibyly cílové brány a oblouky, reklamní stany, další sportovní akce jeví zájem o zařazení do Krále atd.

Po Lovoši udělá tradiční finální tečku závěrečná after party s galavačerem a vyhlášením výsledků 3. prosince v brozanské Kolibě.

Author Král Středohoří 2011 (průběžné pořadí – celkově bodovalo zatím 117 sportovců): 1. Bušek (BTT Libochovice) 171 bodů, 2. Bureš (CK Slavoj Terezín) 161, 3. Zouhar (Glassman TT Teplice) 134.

Zdá se být jasno, letošním Králem se stane libochovický multisportovec (po letech 2004 a 2008 jeho třetí celkový triumf). První polovinu sezony sice jasně ovládal terezínský Bureš, ovšem podzimní blok opanoval triatlet z Libochovic.

Ktg. do 18 let (27): 1. Vápeník (BTT Libochovice) 47, 2. Pšenička (AC Lovosice) 26, 3. Dvořák (Beautiful Butterfly) 23.
Opět zlato do města pod Házmburkem, vyhraje Vápeník. Tato věková kategorie trpí nejmenším zájmem mezi závodníky.

Ktg. 19 – 29 let (64): 1. Bureš (CK Slavoj Terezín) 90, 2. Tlustý (Hostěnice) 68, 3. Řebíček (Brozany) 61.
Jasná letošní výhra pro terezínského cyklistu, který měl první polovinu sezony doslova famózní. Třetí příčku bude chtít ještě vylepšit výborný běžec Řebíček.

Ktg. 30 – 39 lidí (57): 1. Bušek (BTT Libochovice) 97, 2. Čapek (Bikesport Ústí) 62, 3. Čuchal (MMB Třebenice) 62.
Celkový vítěz opanuje logicky i svou věkovou kategorii. Prozatím třetí Čuchal bude při běhu na Lovoš chtít (při pravděpodobné absenci druhého Čapka) na stříbrný stupeň.

Ktg. 40 – 49 let (57): 1. Zouhar (Glassman TT) 78, 2. Štěrba (CK Lovosice) 78, 3. Jíra (MMB Třebenice) 68.
Tvrdý boj až do konce. Letos nejpravidelnější účastník – lovosický Šterba chce konečně triumfovat. Zouharovi z Teplic na podzim sice trošku došla energie, ovšem běhy umí.

Ktg. 50 – 59 let (36): 1. Malý (AC Česká Lípa) 89, 2. Kárász (TEO plus Ltm) 80, 3. Vápeník (BTT Libochovice) 77.
Matador vytrvalostního běhu Malý si jistě na svém oblíbeném Lovoši již nenechá letošní titul vzít. Třetí Vápeník se ještě pokusí vyrvat stříbro nyní druhému Karászovi.

Nad 60 let (20): 1. Kutzler (M. Žernoseky) 93, 2. Zelenák (Glassman TT) 89, 3. Řebíček (TJ Sokol Brozany) 60.
Mezi nejstaršími veterány by mělo být jasno, zasloužený triumf by si měl vychutnat Kutzler.

Ženy (56): 1. Svobodová (KCR Roudnice) 88, 2. Příhodová (TJ Neratovice) 64, 3. Hájková (CK Slavoj Terezín) 62
Další titul pro především výbornou cyklistku Svobodovou, která nemá zatím konkurenci. Doposud třetí atletka Hájková bude chtít zúročit svou podzimní formu a jít na druhé místo před Příhodovou.

25.11.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice je všechno připravené. V pondělí dorazily i medaile pro vítěze, které nám ukazala Martina Kučerová z tiskového střediska.
7

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení