Florbalisté LFP potrápili favorita

Lovosice – Pohárový víkend měli na programu florbalové týmy ASK Lovosice – LFP. Muži přešli ve druhém kole přes pražský FBC Texas a v kole třetím přivítali mezi domácími mantinely favorizovaný FbC 98 Chomutov (účastník Národní ligy), kterému v minulé sezóně unikl těsně postup do druhé nejvyšší soutěže.

17.9.2015

ŽENSKÝ TÝM ASK Lovosice LFP vybojoval v Plzni první body. Foto: archiv LFP

Úvodní minuty přinesly překvapivě více šancí před chomutovskou brankou, ale hráči Lovosic se jen zastřelovali, a tak se z prvního zásahu radoval v deváté minutě Chomutov. Netrvalo dlouho a hosté po pěkné kombinaci vedli už o dvě branky. Posledních osm minut úvodní třetiny však patřilo domácím, kteří čtyřmi brankami v řadě otočili skóre ve svůj prospěch. Druhé dějství však lépe začali opět hosté a do poloviny zápasu bylo srovnáno.

Chomutovští vzápětí s přehledem vyřešili přečíslení a opět odskočili do vedení, ze kterého se ale dlouho neradovali, protože lovosický Reiser završil hattrick a před třetí třetinou svítilo na ukazateli skóre 5:5. Závěrečná část domácímu ASK nevyšla. Chomutov se trefil čtyřikrát a i když Reiser přidal ještě jednu branku Lovosic, postup do dalších pohárových bojů si nenechal favorit uniknout.

Lovosičtí ale mohou být spokojeni s předvedeným výkonem. Zvláště v prvních dvou třetinách favorita hodně trápili.

Ženský tým ASK Lovosice-LFP se vydal na víkend do Plzně, kde odehrál dvoudenní turnaj prvního pohárového kola se soupeřkami z domácí FBŠ Slavia Plzeň, Florbalové akademie MB, FBC Česká Lípa a FBC Kolín.

Lovosické ženy nejprve nestačily na prvoligový tým Mladé Boleslavi, se kterým i přes statečný výkon prohrály 0:10, aby si následně v dramatickém zápase spravily náladu s rivalkami z Kolína, které porazily 3:2. Druhý den začaly hráčky ASK proti dalšímu prvoligovému soupeři a ani zde jejich výkon na sehranější a techničtější hráčky plzeňské Slavie nestačil.

Závěrečný boj o třetí místo s Českou Lípou skončil smírně 2:2 a při stejném bodovém zisku horší skóre odsunulo hráčky ASK na celkové čtvrté místo právě za českolipský tým.

Vysoké porážky s prvoligovými soupeřkami naštěstí nevzaly hráčkám Lovosic chuť do hry a zisk čtyř bodů na prvním ostrém turnaji sezóny je pro výrazně obměněný lovosický tým jistě povzbuzením do další přípravy a také do nadcházejících bojů ve druhé lize.

Muži: ASK Lovosice LFP – FbC 98 Chomutov 6:9 (4:2, 1:3, 1:4)
ASK LFP: Topš, Jan Dvořák – Legner, P. Cikner, Hruza, Kotán, Jakub Dvořák, Reiser, Kroupa, V. Cikner, Ježek, Jirotka, Rudiš, Knapík, Jelínek, Malý.

Ženy: ASK Lovosice LFP – Florbalová ak. Ml. Boleslav 0:10, FBC Kolín 3:2, FBŠ Slavia Plzeň 1:15, FBC Č. Lípa 2:2.
ASK LFP: Boubelíková – Malíková, Kejřová, Jancsóvá, Pechanová, Landová, Cízová, M. Chynoranská, J. Chynoranská, Šípová.

Libor Hejhal

Autor: Redakce

17.9.2015

Dům dětí a mládeže Rozmarýn otevře opět přes 60 kroužků

V Račicích bylo ve středu zahájeno MS v rychlostní kanoistice.
16

Mistrovství i hon na medaile začíná. „Chci tady vyhrávat!“ vzkázal Dostál

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Litoměřice - V 19. století si u Litoměřic postavil své sídlo velkostatkář. Teď je to ruina.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Lovosice – Práce na autobusovém nádraží v Lovosicích opět postoupily o kus dopředu. Dělníci na staveništi bourají stávající konstrukce a pokládají nové vrstvy vozovky. Narazili ale také na problémy.

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.