Kromě zranění se na očekávané neúčasti řady hráček podepsaly resty ve studiu a další závazky, proto vzhledem k jasně poslednímu místu v kvalifikaci nečekal zázraky ani největší optimista.

Do sestavy se vrátila Jana Králová, po operaci byla připravena nastoupit i Hanka Šebová.

Hlídání potomků si zajistily Petra Žáková a Lenka Šulerová. A když si Bára Lahovská a Verča Pišlová stihly vyřídit své studijní povinnosti, dorazilo do Budějovic nakonec devět hráček.

Úvod hostujícím hráčkám už tradičně nevyšel, Lovosice prohrávaly 2:7, aby v šesté minutě otočily na 11:9 a v poločase vedly 38:35. Jak už však bývá u Lovosic zvykem, třetí čtvrtina tradičně rozhodla o jejich prohře. V páté minutě vedly ještě lovosické hráčky nad soupeřem o 10 bodů, aby vzápětí nedaly do konce čtvrtiny ani bod a umožnily domácím otočit na 57:49. V poslední části docházely hráčkám síly a to umožnilo Budějovicím upravit na konečný stav 79:64.

Ve srovnání s domácím utkáním dosáhly hráčky slušného výsledku, přesto při troše většího tréninkového úsilí byl domácí tým k poražení.

Po domácím neslavném výsledku se očekával obdobný průběh i na hřišti Benešova. Jenže domácím chyběla jejich nejlepší střelkyně a Lovosice, kterým bylo jasné, že po prohře v Českých Budějovicích je o postupujících rozhodnuto, vedly po bezstarostné hře v šesté minutě 7:0. Poté se do průběhu vložili sudí, kteří si vzpomněli, že pravidla basketbalu se také zmiňují o faulech a z nich plynoucích trestných hodech. Bohužel pro hosty toto pravidlo uplatňovali jen vůči hráčkám Lovochemie. O tom svědčí i nepoměr faulů, ve kterém jasně „dominoval“ hostující tým. Zejména podkošové hráčky to však svými naprosto zbytečnými zákroky na útočné polovině ochotně umožňovaly.

Aby však výsledek mohl být pro hostující hráčky příznivý, nesmělo by být na jejich straně tak velké množství ztrát a také technických chyb. Přesto lovosické hráčky bojovaly až do poslední minuty a postupně si zahrála celá lavička. Mimo Hanky Šebové, která nechtěla pokoušet operovaný meniskus.
V obou zápasech lovosické hráčky ukázaly, že basketbal hrát umějí. Bolestí bylo po celou sezonu proměňování střeleckých šancí a skutečnost, že vzhledem ke studijním a jiným povinnostem a úzkému kádru tým netrénoval v dostatečném počtu tak, jak by se na třetí nejvyšší domácí soutěž slušelo a bylo zapotřebí.

České Budějovice – Lovosice 79:64 (35:38). Sestava a body: V. Pišlová 31, Žáková 12, Miková 11, Lahovská 6, Matulková 2, Králová 2, Šulerová, Vochomůrková.

Benešov – Lovosice 54:44 (28:33). Sestava a body: V. Pišlová 13, Miková 10, Lahovská 9, Žáková 8, Šulerová 2, Vochomůrková 2, Matulková, Králová.