Lovosické družstvo se v Ústí výhry nedočkalo

Ústí n. L./Lovosice - K dalších duelům oblastního přeboru mladšího minižactva v basketbalu zajíždělo tentokrát družstvo Lovosic do Ústí. Hosté na podzim v prvním utkání vyhráli až košem v poslední čtvrtině, takže Lovochemie měla svému soupeři co oplácet.

3.4.2009

Ilustrační fotoFoto: archiv

Jenže hned úvodní čtvrtina prvního utkání dopadla pro hosty katastrofálně a rozhodla o celkovém výsledku. Lovosičtí ji totiž prohráli 22:0, když si nedokázali pořádně rozehrát. Jejich obrana vůbec neexistovala, navíc začali opět hromadit technické chyby.

Druhá pětka sice nepodala také nijak oslnivý výkon, ale rozhodně byla svému soupeři daleko vyrovnanějším partnerem. A kdyby proměnily hráčky Lovochemie všechny vyložené šance, bylo by jejich skóre jistě veselejší. Druhý poločas se hrál v podstatě ve stejné režii, domácí si svůj náskok ještě navýšili a lehce vyhráli.

Před odvetou udělal hostující trenér zásadní změnu, když k Broulovi nasadil Knotkovou s Pucharem. A Lovosičtí konečně předváděli basketbal, na který se dalo dívat. Kvalitní přihrávky byly využity k úspěšnému zakončení (hlavně Knotková), takže po první části měli mírný náskok hosté.

Jejich druhá pětka si ale nevedla dobře. Protože nedokázala vstřelit ani bod, domácí se opět bez problémů ujali vedení. Hosté sice třetí část vyhráli, ale jejich spoluhráči se v poslední čtvrtině opět moc nepředvedli, a tak se domácí opět mohli radovat z bezproblémové výhry. Tentokrát to však byl daleko vyrovnanější duel.

Ústí n. L. – Lovosice 60:20 a 52:30

Sestava a body: Broul 12, Knotková a Puchar 11, Hadašová 6, Limberk 4, Zídková, Landová a Hanková po 2, Sendlaiová, Štecha, Králová, Piegelbauerová, Brandýská, Velich, Kuchařová, Jaškovová.

(jp)

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vila Pfaffenhof
2 31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.