V průběžné tabulce jsou sice oba týmy hned za sebou, jenže Litoměřice mají daleko lepší bilanci vyhraných utkání a i na podzim oba duely vyhrály, takže mírným favoritem byli přeci jen hosté.

A hned od úvodu nenechali hosté nikoho na pochybách, že si přijeli pro vítězství. Faktem je, že jim to domácí hráči a hráčky svým doslova bojácným výkonem hodně ulehčili. Hlavně první pětka hrála pod svojí úroveň a tomu odpovídalo i jejich miniskóre se stejnou pětkou hostů – 4:38.

Druhá pětka měla snahu alespoň s výsledkem něco udělat, ale hosté byli prostě lepší. Hlavně je zdobila bojovnost, kdy se neváhali vrhnout i po ztraceném míči. To domácí se chovali doslova jako primadony, chaos v obraně, doslova tragická střelba, to všechno byly znaky, které domácí v tomto utkání předvedli. Jenže takhle se basketbal hrát nedá. Po třetí čtvrtině to vypadalo spíše na ručník.

Proto do druhého utkání domácí trenér přeházel jednotlivé pětky. A znovu kladl důraz na obranu a bojovnost. Jenže první pětka složená jen z chlapců hrála opravdu pod svoji úroveň, bez jakékoliv snahy se o výsledek alespoň porvat a jen díky Broulovi nesvítila na tabuli na straně domácích nula. Ani druhá pětka tentokráte složená jen z dívek nepřesvědčila, pokračovala v matném a málo bojovném výkonu a doslova napodobila své kolegy z první části.

Po poločasové promluvě v šatně se konečně začal ze strany Lovochemie hrát basketbal. A i když hosté ze začátku nasadili méně zkušené hráčky, přesto se poprvé mohli domácí radovat z vyhrané čtvrtiny. Poslední část sice domácí nevyhráli, ale alespoň zvýšili bojovnost a to se projevilo nejen získanými míči, ale i vyrovnanějším skóre. Hosté však v obou utkáních ukázali, že jsou basketbalově vyzrálejší a jejich vítězství bylo zcela zasloužené.

Lovosice - Litoměřice 29:55 a 28:51

Sestava a body celkem: Broul a Puchar 16, Hadašová 14, Brandýská 4, Velich 3, , Sendlaiová a Dekoj 2, Králová, Piegelbauerová, Limberk, Kuchařová, Jaškovová, Vintrlíková, Brožová, Hanková, Landová, Zídková, Štecha.