Klauni si spravili chuť s rezervou Apexu

Litoměřice - In–line hokejisté IHC Žalhostice Clowns odehráli další prvoligová utkání se střídavými úspěchy. Nejprve podlehli v dohrávaném utkání v Kladně domácím IHC Roller Storms Praha 8:2, se stejným soupeřem uhráli v sobotu nešťastnou remízu 4:4. Pak ještě rozdrtili pražský Apex B 14:6.

29.5.2008

IHC Roller Storms Praha – IHC Žalhostice Clowns 8:2 (2:1, 4:0, 1:0, 1:1)

Branky: Švec, Fišera.
Začátek utkání byl opatrný z obou stran, bohužel hosté nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru a domácí se ujali vedení. Ve druhé třetině dostali utkání pod svou kontrolu a zkušeně ho dovedli do vítězného konce.

IHC Žalhostice Clowns – IHC Roller Storms Praha 4:4 (1:0, 2:0, 1:2, 0:2)

Branky: Kampf, Tůma, Švec, Fišera
Domácí vedli už 3:0, hostům se však později podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Vzápětí však domácí přidali čtvrtou branku. Šest minut před koncem navíc získali výhodu alespoň krátké přesilové hry 4 na 2, kterou nevyužili. Bez úspěchu zůstala i následující početní výhoda. Zákonitě pak přišel trest ze strany hostů, kteří dokázali během 21 sekund srovnat.
Domácí již nenašli síly na odpověď, v samém závěru utkání ještě nastřelili tyč, ale výsledek zůstal nezměněn. Výborný výkon podal žalhostický brankář Lukáš Lachman, který si v utkání připsal řadu velmi těžkých zákroků.

IHC Žalhostice Clowns – HC Apex Praha B 14:6 (5:1, 2:1, 4:1, 3:3)

Branky: Švec 3, Fišera 3, Hančl 3, Kampf, Nevečeřel, Novotný, Frieser, Šlapák.
První střídání všech žalhostických čtyřek přinesla branku, hosté dokázali rychle snížit na 3:1, ale to bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše. Domácí kontrolovali průběh utkání a dovedli ho zaslouženě do vítězného konce.

IHC Žalhostice Clowns: Lachman, Prause – Nevečeřa, Fišera, Štýbr, Hančl, Kampf, Chmela, Kraus, Novotný, Waldhauser, Frieser, Švec, Šlapák, Tůma.⋌