Mladší i starší dorostenci Lovosic jsou bez bodů

Lovosice - V nejvyšší házenkářské soutěži se dorostencům HK .A.S.A. Město Lovosice nedařilo. Starší podlehli vysoko lídrovi ze Zubří, mladší nestačili na Louny.

12.3.2008

Starší dorost

Zubří – Lovosice 36:13
Lovosičtí postrádali na palubovce vedoucího týmu Jelínka a Bucka, což se v průběhu duelu projevilo. Přesto základní sestava hostujícího týmu nezačala špatně, dostala se i do vedení 3:1. Ještě v 19. minutě byl stav vyrovnaný (8:8), pak ale začaly Lovosickým ubývat síly. Projevila se také slabší kvalita lavičky. Pouze v prvních minutách druhé půle se zdálo, že by hosté mohli uhrát přijatelný výsledek. Domácí však poté zvýšili vedení na 21:9 a Lovosičtí rezignovali. Vyprodukovali velké množství technických chyb v obraně i v útoku. Opět se ukázalo, že Lovosice nemají dostatek hráčů, kteří by byli schopni zvládnout zápas s tak těžkým soupeřem.
Sedmimetrové hody 4/1:5/5, vyloučení 5:6, poločas 16:8, r. Kosa a Horalík
Lovosice: J. Jakub, Marek – Házl 4/4, Havlovec 3, Pihík 2, Nezbeda 2, Kučera 1, Taraba 1/1, Divecký, Honzík, Kameník, Řehák, Jirsák, Tobola.
Další výsledky: Ostrava – Frýdek Místek 34:32, Plzeň – Dukla Praha 30:22, HBC Jičín – Třeboň 24:28, Zlín – Bohunice 15:28, Sparta Praha – Karviná 24:37.

Mladší dorost

Louny – Lovosice 31:19
K utkání nemohl pro zranění nastoupit nejlepší lovosický hráč Roman Jelínek, přesto bylo cílem hostujícího mužstva bodovat a udržet odstup od svého soupeře.
Začátek byl vyrovnaný a domácí si vytvořili maximálně dvoubrankový náskok. Závěr poločasu se však hostům nepovedl, po sérii chyb v útoku a neproměňování šancí se Lokomotivě podařilo před přestávkou odskočit na deset branek, což bylo pro vývoj celého střetnutí rozhodující. Ve druhé části Lovosičtí zlepšili obrannou činnost, ale v útoku se jim stále nevedlo. Louny tak dotáhly zápas v poklidu do vítězného konce.
Hosté zklamali, v defenzivě byli málo důrazní, v útoku si nedokázali poradit s výborným gólmanem, který jim pochytal spoustu jasných brankových příležitostí.
Sedmimetrové hody 4/3:4/3, vyloučení 6:4, poločas 19:9, r. Valeš a Mošna.
Lovosice: Jakub, Jůza, Marek – Streit 5, Kučera 4, Nezbeda 4, Dlouhý 4/2, Řehák 2/1, Borovský, Jirsák, Kadavý, Borovička, Kapr.
Ostatní výsledky: Mladá Boleslav – Náchod 30:32, Plzeň – Dukla Praha 29:30, Jičín – Třeboň 26:26, Liberec – Vršovice 23:30, Sparta Praha – Písek 29:41.