Vše odstartovalo halové mistrovství ČR v Praze. Na těchto přeborech získali atleti čtyři zlaté (Jakub Živec, Magda Nová, Jan Sommerschuh a Lukáš Horák), jednu stříbrnou medaili (Jakub Živec) a finálové účasti. Ještě větší žeň medailí přineslo mistrovství ČR pod širým nebem. Zde lovosičtí atleti vybojovali sedm titulů mistrů republiky a tři čtvrtá místa. Mistry republiky se stali Jan Sommerschuh, Ladislav Hromádka, Magda Nová a dvojnásobnými mistry pak Jakub Živec a Lukáš Horák. Jakub Živec navíc při dorosteneckém mistrovství republiky na Kladně překonal rekord mistrovství, když 3000 m zaběhl v čase 8:38,91 min.

Od počátku sezony veškerá příprava směřovala k vrcholu, kterým bylo mistrovství světa do 17 let v Ostravě, poprvé konané v ČR. Cílem a snahou trenérů Miroslava Pavlíka a Drahomír Venclíčka a jejich svěřenců bylo nejen si vybojovat nominaci na toto mistrovství, ale postoupit z kvalifikačních bojů do samotného finále. Tento sen se podařilo splnit Jakubu Živcovi, Janu Sommerschuhovi a Magdě Nové. Kuba skončil v běhu na 3000 m v těžké konkurenci afrických běžců na 12. místě a stal se nejlepším Evropanem. Nutno dodat, že v kvalifikačním běhu atakoval národní dorostenecký rekord. Ten mu unikl o pouhou setinku, když zaběhl 3000 m za 8:19,35 min. Honza si ve výšce vybojoval 11. místo a Magda Nová též ve výšce 9. místo. Magda Nová dál v sezoně stupňovala svoji formu a odměnou jí bylo překonání národního žákovského rekordu a to hned dvakrát. Nejprve v Kolíně o jeden centimetr, když skočila 181 cm a zanedlouho na to v Čáslavi přidala další centimetr na 182. Magda tím překonala téměř 30 let starý rekord.

Jako družstvo, které bojovalo ve druhé národní lize, si Lovosice svým umístěním zajistily ligovou účast i pro sezonu 2008. Poděkování zaslouží závodníci Jan Vilhelm a Martin Hrdina, kteří pro družstvo získali nejvíce bodů. Na třetím místě v bodování se umístila čtveřice atletů Lukáš Horák, Jakub Živec, Jan Sommerschuh a Pavel Hoblík. Výkony a výsledky jsou odměnou trenérům Miroslavu Pavlíkovi, Drahomíru Venclíčkovi a Evě Martinovské – Veselé, kteří ve skromných (finančních) podmínkách v Lovosicích obětují mnoho svého času pro královnu sportu.