VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trénovali s karatisty z nejrůznějších koutů světa

LITOMĚŘICE - Devítičlenná výprava Karate klubu Litoměřice v čele se senseiem Janem Steklým se zúčastnila prestižního semináře karate, který se konal v německém městečku Tamm (nedaleko Stuttgartu).

24.8.2007
SDÍLEJ:

Semináře v Tammu se také zúčastnili (zleva): Vladimír Moravec, Jan Gábriš, Robert Vitmajer, shihan Akita, Martin Hendl, Jakub Doležal, Petr Bílek a Veronika Moravcová.Foto: Jan Steklý

Během pěti dnů měli členové týmu jedinečnou možnost zatrénovat si s karatisty z nejrůznějších koutů světa pod vedením jedenácti mistrů, kterými byli shihan Hideo Ochi, Shojiro Koyama, Koichi Sugimura, Hideomi Uragami, Koichiro Okuma, Stan Schmidt, sensei Shinji Akita, Hanskarl Rotzinger, Risto Kiiskilä, Toribio Osterkamp a Julian Chees.

Tréninky probíhaly nepřetržitě ve třech halách současně od sedmi hodin ráno do šesti hodin do večera. Na tisíc pět set karateků bylo rozděleno do osmi skupin podle stupňů technické vyspělosti a pro každou skupinu byly připraveny tři speciální tréninky denně (ranní kata, dopolední kihon a odpolední kumite) s tím, že komu zbyly síly, mohl absolvovat trénink i ostatních skupin.

„Postupně jsme měli možnost zacvičit si pod vedením všech výše uvedených mistrů. Po každém vyčerpávajícím dni plném karatistických zážitků byl pro všechny zúčastněné připraven večerní program. Báječným a nezapomenutelným zážitkem se stalo karaoke, na kterém vystoupil, zazpíval a sklidil ohromný potlesk shihan Uragami s manželkou, shihan Okuma a také sensei Akita, se kterým jsme se později osobně seznámili,“ prozradila jedna z přímých účastnic, trenérka KK Veronika Moravcová.

Dalším z doprovodných programů byl benefiční koncert shihana Ochiho na podporu dětí z dětských domovů, na kterém měli účastníci možnost poslechnout si hru na japonskou flétnu shakuhachi, australské didgeridoo, cello, bubny apod. Koncert byl zpestřen ukázkami bojového umění iaido a jodo a vrcholem se stal přátelský turnaj mezi německými a českými týmy, na kterém Českou republiku zastupoval také sensei Jan Steklý s kata Chinte, za kterou sklidil velký potlesk a Robert Vitmajer, který předvedl skvělé kumite.

„Gasshuku 2007 pro nás bylo velmi poučným a zároveň zábavným, a tudíž nezapomenutelným zážitkem. Již teď se těšíme na další, které se bude konat v roce 2008 v Kostnici,“ dodala Veronika Moravcová z KK Litoměřice.

24.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Akciová společnost litoměřické nemocnice získala registraci

Zápisy - ilustrační foto.

Míst pro prvňáky je v Roudnici dostatek

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice – V uplynulém měsíci byl v Litoměřicích zaznamenaný zvýšený výskyt žloutenky typu A, nemoci špinavých rukou. Konkrétně se jednalo o 21 nakažených lidí.

Litoměřice vydaly první výroční zprávu v interaktivní podobě

Litoměřice - Město vydalo první výroční zprávu, jejíž předností je grafické zpracování v interaktivní podobě.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Kostel v Konojedech hrozil zřícením. Po 40 letech se v něm konala mše

Litoměřicko – Po dlouhých čtyřiceti letech se konojedským kostelem Nanebevzetí Panny Marie v úterý podvečer opět nesla orientální vůně kadidla. Ačkoli byl všední den, na poutní mši přišly desítky lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení