VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUDNICE NAD LABEM

V sobotu na Roudnický košt

Roudnice nad Labem - Již tuto sobotu 11. 6. 2016 proběhne na Lobkowiczkém zámku další ročník Roudnického koštu.

Otevřou vinici 
v centru Roudnice

Roudnice nad Labem – V sobotu 11.6. v 10:30 proběhne v Roudnici nad Labem v zahradách zámku slavnostní otevření – křest nově vysazené vinice.

Rákosníčkovo hřiště vyroste u Bořivojovy ulice

Roudnice nad Labem - Letos v zimě se rozpoutal velký boj o každý hlas pro získání Rákosníčkova hřiště. V pátém ročníku projektu obchodního řetězce LIDL bude postaveno deset hřišť.

Před výlukou „Nerudovky“ si projeli objízdnou trasu

Roudnice n. L. – V září by měla začít rekonstrukce kanalizace v krátké, ale strategicky velmi důležité Nerudově ulici, která je vedle mostu druhým vyústěním dopravy včetně autobusů a nákladních automobilů z Karlova náměstí.

ANKETA: Na roudnickém náměstí je další kamera. Cítíte se bezpečněji?

Roudnice nad Labem – V minulých dnech byl zprovozněn nový, v pořadí již devatenáctý, bod městského kamerového dohlížecího systému (MKDS) v Roudnici nad Labem.

V Roudnici se můžete stát patronem zámecké vinice

Roudnice n. L. – Také město Roudnice nad Labem spolu s Lobkowiczkým zámeckým vinařstvím se letos připojí k oslavám výročí 700 let od narození významného českého panovníka Karla IV.

Na Roudnicku mají nové obecní strážníky

Podřipsko – Provozovat obecní policii je pro malé obce poměrně finančně i technicky náročné, proto se tři obce na Podřipsku rozhodly využít službu obecní stráže, která se osvědčila u sousedů na Mělnicku.

V Roudnici už oplášťují lezeckou stěnu

Roudnice nad Labem - Příznivci adrenalinových aktivit a horolezci z Podřipska budou mít v regionu nejvyšší lezeckou stěnu a nebudou tak muset vyjíždět za přípravou do jiných míst. Stěnu, která je vysoká 11 a široká 15 metrů, nechalo postavit město nákladem téměř 1,5 milionu korun. V současné době na ní probíhá opláštění.

Proti škodlivým hlodavcům zasahují v ulicích Roudnice deratizéři

Roudnice nad Labem – Poslední zima byla mírná nejen k lidem, ale i ke zvěři a také ke škůdcům, jako je myš domácí, potkan obecný či hraboš polní. Potvrdit to můžou zemědělci, kterým hraboši poškodili zejména přezimující porosty, škody budou hlavně na řepce.

Vydají se za ptačím zpěvem

Roudnice nad Labem – Členové zdejší organizace ČSOP a Stanic ekologické výchovy Ciconia zvou v sobotu 30. dubna milovníky přírody na tradiční vycházku do jarní přírody spojenou s poslechem ptačího zpěvu.

V galerii zazní druhý koncert hudebního jara

Roudnice nad Labem - Výstavní prostory Galerie moderního umění se ve čtvrtek 28. dubna rozezní druhým koncertem 53. roudnického hudebního jara (RHJ). Od 17 hodin se tentokrát představí kytarové duo Milan a Vilém Zelenkovi, hostem koncertu je Lukáš Venkovský.

Až do října budou opravovat vodovod

Roudnice n. L. - Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Litoměřicku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu v centru Roudnici nad Labem Hracholuskách, v Horymírově, Krokově, Sámově a Neklanově ulici.

Výstava k jubileu Jiřího Brodského začne v roudnické galerii

Roudnice nad Labem - Vernisáží 21. dubna od 17 hodin začíná ve zdejší Galerii moderního umění výstava věnovaná životu a práci jubilujícího restaurátora, akademického malíře Jiřího Brodského.

FOTO: Úklid v okolí Čepele

Do úklidu se zapojily i děti I. stupně ZŠ praktické Roudnice n. L. Konstatovaly, že by to chtělo náklaďák. „A to jsme prošli jen část cesty okolo potoka Čepel v podluské části Roudnice," napsala Deníku čtenářka Věra.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení