VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Roudnická galerie zve na výstavu: Jiří Kubový - Ve vzduchu

Roudnice nad Labem – Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem uvádí do 12. 6. 2011 výstavu Jiří Kubový – Ve vzduchu (z cyklu Severní okruh).

6.6.2011
SDÍLEJ:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem.Foto: archiv

Vzdušnost, souhra minimálních prostředkú, absence hmoty – to vše jsou témata charakterizující tvorbu Jiřího Kubového, umělce, který se pohybuje v duchu odkazu Jiřího Koláře na hranici výtvarného umění a vizuální poezie. Kurátorský záměr odkryje tři okruhy umělcovy tvorby, jenž nesou příznačná označení – Ptáci, V atmosférickém prostoru, Absence hmoty.

Jiří Kubový se řadí mezi tvůrce, kteří započali svou uměleckou aktivitu na konci šedesátých let.

Prostřednictvím invenčního přístupu k vlastnímu uměleckému jazyku upouští už záhy od striktně vymezené obrazové plochy, aby pak v lyricko–racionální rovině za skromného využití materiálů zachytil v ploše krajiny a přírodní jevy.

Autor mísí zalíbení v krajinných motivech s okouzlením poezií každodennosti protichůdného civilizovaného světa.

Vlastní díla buduje z materiálů všedního života, jako jsou provazy, dráty, sololit, neony, noviny, reproduktory a jiné „nálezové“ předměty.

Netradiční krajinář se smyslem pro abstraktně laděné kompozice představí své „obrazové objekty“ na jedné straně v kontextu estetiky umění druhé poloviny dvacátého století, na straně druhé v plynulé návaznosti na tradici české krajinomalby.

6.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice, ilustrační foto.

Litoměřice vydaly první výroční zprávu v interaktivní podobě

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Vesnice se žabími jmény budou soutěžit, okres zastoupí Žabovřesky nad Ohří

Žabokliky u Žatce - Zábavný den pro veřejnost bude připraven v Žaboklikách u Žatce. Jedním z jeho poselství je i podpora přátelství mezi Čechy a Slováky.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku celou sobotu

Úštěk – Pestrý program na 13 scénách a přes 200 vystupujících a řemeslníků, to je vizitka historického jarmarku v Úštěku. 

Vzpomínka na ředitele cukrovaru Jaroslava Šilhavého umučeného nacisty

Roudnice nad Labem - Málokdo dnes již ví, že před 70 lety byla na cukrovarské vile v ulici Sladkovského 431 v Roudnici nad Labem (dnes byty pro nízkopříjmové rodiny) odhalena pamětní deska dvěma zaměstnancům cukrovaru, umučeným v období 2. světové války. Bohužel deska zmizela někdy na přelomu 80. a 90. let. A i díky tomu se na tyto dvě oběti nacistické perzekuce téměř zapomnělo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení