VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzejní noc: Kleopatra, středověk, animace i koncerty

Litoměřice, Roudnice  – 17. a 18. května proběhne v Litoměřicích a v Roudnici Muzejní noc.

17.5.2013
SDÍLEJ:

Muzejní den a noc v Litoměřicích.Foto: Deník/Karel Pech

Akce navazuje na předchozí ročníky, které si kladou za cíl oslovit návštěvníky prezentací institucí, které pečují o kulturní dědictví, ukázat jim je v netradičním čase a s neobvyklým programem. Litoměřice jsou v Ústeckém kraji jediným městem, kde tento festival probíhá ve více institucích.

Litoměřice

V PÁTEK 17. 5., celý páteční program se ponese v duchu Egypta. V Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích začíná program „Putování po starém Egyptě" od 17 hodin, kdy se knihovna přenese do doby egyptských faraónů. Návštěv-níky přivítá sama Kleopatra, která je nasměruje do jednotlivých částí knihovny a seznámí je s pravidly hry, které se mohou zúčastnit. Na návštěvníky tak čeká například luštění hieroglyfů, balzamování mumií, pohybové hry 
a na dětském oddělení například zkouška egyptského šatníku. Program zde potrvá až do 20 hodin.

V Oblastním muzeu v Litoměřicích začíná program také v 17 hodin a bude zde připravena tvořivá dílna pro děti, kde si mohou vyrobit masku s egyptskými motivy. V Klubu egyptských her se seznámíte se společenskými hrami z prostředí Egypta. Program v muzeu bude ukončen až ve 22 hodin.

Kinoklub Ostrov přichystal od 22:15 promítání historického velkofilmu Faraon podle knihy Boleslawa Pruse.

Vstupné v knihovně i muzeu je zdarma, v kině bude vstupné dobrovolné.

V SOBOTU 18. 5. pak bude program pokračovat v prostorech Severočeské galerie 
výtvarného umění v Litoměřicích. Výtvarné dílny začínají od 15 hodin a na ně navazuje bohatý program, který bude až do noci – od 15 hodin bubenická dílna s názvem Indiánskou stezkou, kde si můžete užít radost ze zvuků i bubnování. Od 16 hodin bude koncert vokálního souboru Appendix a od 
17 hodin komentovaná prohlídka výstavy Ilji Bílka a Luby Bakičové Skloňování. Od 
18 hodin je připravena přednáška Vetřelci a volavky o výtvarném umění ve veřejném prostoru z období normalizace. V 19:30 začíná vystoupení F.A.B. /femaleafrobeat – worldmusic/ interpretace západoafrických rytmů v ženském podání. Videoinstalace 
v atriu je rozdělena na dvě části, PŘED SETMĚNÍM ve 20:30 se můžete u realizace světelné instalace zastavit společně 
s autorem Miroslavem Kaškou. Ve 21 hodin začíná koncert skupiny SKAžená SKArlet a po něm se od 22 hodin můžete ještě jednou zastavit u videoinstalace PO SETMĚNÍ – abstrakce / projekce / hra se světlem a stínem.

V Dílně ručního papíru proběhne v 15 hodin vernisáž výstavy s názvem Dámský budoár, od 15 do 17 hodin bude zároveň tvůrčí dílna Vše z papíru, a dále pak od 16 hodin Papír Trend – přehlídka oděvních modelů z papíru. V 18 hodin módní přehlídka Evy Vágnerové z Valtířova a od 19 do 
21 hodin Podvečerní tvoření z papíru pro všechny generace.

Hrad nabídne od 17 do 22 hodin středověkou krčmu a středověkou hudbu. Od 17 hodin 
si můžete přijít poslechnout středověké písně v podání flétnového souboru Oethos. V 18 hodin začíná prohlídka hradu společně s Blankou z Valois 
a ve 20 hodin hra Ze života středověkého hmyzu – Hynkovo hravého divadla.

Kavárna Fér Kafe představí
v Parku Václava Havla od 14 do 20 hodin hned několik žánrů pouličního umění. Park ovlád-nou performeři, muzikanti, žongléři, malíři a další skvělí umělci. V 16 hodin vás divadelní soubor Li-Di pozve na hravé pohádkové představení pro děti s názvem Agentura Sáhodlouho.

Ve 22:30 bude na náměstí fireshow OHNIVÉ RŮŽE s pyrotechnickými efekty. Na celý sobotní program je vstup zdarma.


Roudnice n. L.

V PÁTEK 17. 5. připravili 
v Galerii moderního umění v dopoledních hodinách výtvarné dílny, animace a workshopy pod vedením studentů Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem a žáků a učitelů Základní umělecké školy v Roud-nici nad Labem.
Veselé prohlídky galerie realizované kurátory.

V odpoledních hodinách – hudební program za účasti hudebního souboru Marching Základní umělecké školy v Roudnici nad Labem, tanečních souborů Benga čhaja 
a Okolo, hudebních skupin Rytmická deformace a Blueroom z Roudnice n. L., Zábor 
z Prahy a Furt rovně z Loun.

Autor: Redakce

17.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Ilustrační foto

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Rodiče, neváhejte. Příměstské tábory na prázdniny se plní

Litoměřicko – Příměstské tábory mají mezi rodiči a dětmi rok od roku větší oblibu. Pokud totiž děti nechtějí vyjet na dva týdny na tábor, ale přesto chtějí mít zajímavé prázdniny, jsou pro ně příměstské tábory ideální volbou.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Roudnický Říp se po dlouhých letech konečně dočká opravy

Roudnice n. L. – Roudnický kulturní dům Říp čeká kompletní rekonstrukce. Město tak konečně bude mít víceúčelové zařízení, které v sobě kombinuje divadlo, hudební sál, kinosál, společenský sál, restauraci, školicí prostory, prezentační prostory a venkovní amfiteátr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies