VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzejní noc: Kleopatra, středověk, animace i koncerty

Litoměřice, Roudnice  – 17. a 18. května proběhne v Litoměřicích a v Roudnici Muzejní noc.

17.5.2013
SDÍLEJ:

Muzejní den a noc v Litoměřicích.Foto: Deník/Karel Pech

Akce navazuje na předchozí ročníky, které si kladou za cíl oslovit návštěvníky prezentací institucí, které pečují o kulturní dědictví, ukázat jim je v netradičním čase a s neobvyklým programem. Litoměřice jsou v Ústeckém kraji jediným městem, kde tento festival probíhá ve více institucích.

Litoměřice

V PÁTEK 17. 5., celý páteční program se ponese v duchu Egypta. V Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích začíná program „Putování po starém Egyptě" od 17 hodin, kdy se knihovna přenese do doby egyptských faraónů. Návštěv-níky přivítá sama Kleopatra, která je nasměruje do jednotlivých částí knihovny a seznámí je s pravidly hry, které se mohou zúčastnit. Na návštěvníky tak čeká například luštění hieroglyfů, balzamování mumií, pohybové hry 
a na dětském oddělení například zkouška egyptského šatníku. Program zde potrvá až do 20 hodin.

V Oblastním muzeu v Litoměřicích začíná program také v 17 hodin a bude zde připravena tvořivá dílna pro děti, kde si mohou vyrobit masku s egyptskými motivy. V Klubu egyptských her se seznámíte se společenskými hrami z prostředí Egypta. Program v muzeu bude ukončen až ve 22 hodin.

Kinoklub Ostrov přichystal od 22:15 promítání historického velkofilmu Faraon podle knihy Boleslawa Pruse.

Vstupné v knihovně i muzeu je zdarma, v kině bude vstupné dobrovolné.

V SOBOTU 18. 5. pak bude program pokračovat v prostorech Severočeské galerie 
výtvarného umění v Litoměřicích. Výtvarné dílny začínají od 15 hodin a na ně navazuje bohatý program, který bude až do noci – od 15 hodin bubenická dílna s názvem Indiánskou stezkou, kde si můžete užít radost ze zvuků i bubnování. Od 16 hodin bude koncert vokálního souboru Appendix a od 
17 hodin komentovaná prohlídka výstavy Ilji Bílka a Luby Bakičové Skloňování. Od 
18 hodin je připravena přednáška Vetřelci a volavky o výtvarném umění ve veřejném prostoru z období normalizace. V 19:30 začíná vystoupení F.A.B. /femaleafrobeat – worldmusic/ interpretace západoafrických rytmů v ženském podání. Videoinstalace 
v atriu je rozdělena na dvě části, PŘED SETMĚNÍM ve 20:30 se můžete u realizace světelné instalace zastavit společně 
s autorem Miroslavem Kaškou. Ve 21 hodin začíná koncert skupiny SKAžená SKArlet a po něm se od 22 hodin můžete ještě jednou zastavit u videoinstalace PO SETMĚNÍ – abstrakce / projekce / hra se světlem a stínem.

V Dílně ručního papíru proběhne v 15 hodin vernisáž výstavy s názvem Dámský budoár, od 15 do 17 hodin bude zároveň tvůrčí dílna Vše z papíru, a dále pak od 16 hodin Papír Trend – přehlídka oděvních modelů z papíru. V 18 hodin módní přehlídka Evy Vágnerové z Valtířova a od 19 do 
21 hodin Podvečerní tvoření z papíru pro všechny generace.

Hrad nabídne od 17 do 22 hodin středověkou krčmu a středověkou hudbu. Od 17 hodin 
si můžete přijít poslechnout středověké písně v podání flétnového souboru Oethos. V 18 hodin začíná prohlídka hradu společně s Blankou z Valois 
a ve 20 hodin hra Ze života středověkého hmyzu – Hynkovo hravého divadla.

Kavárna Fér Kafe představí
v Parku Václava Havla od 14 do 20 hodin hned několik žánrů pouličního umění. Park ovlád-nou performeři, muzikanti, žongléři, malíři a další skvělí umělci. V 16 hodin vás divadelní soubor Li-Di pozve na hravé pohádkové představení pro děti s názvem Agentura Sáhodlouho.

Ve 22:30 bude na náměstí fireshow OHNIVÉ RŮŽE s pyrotechnickými efekty. Na celý sobotní program je vstup zdarma.


Roudnice n. L.

V PÁTEK 17. 5. připravili 
v Galerii moderního umění v dopoledních hodinách výtvarné dílny, animace a workshopy pod vedením studentů Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem a žáků a učitelů Základní umělecké školy v Roud-nici nad Labem.
Veselé prohlídky galerie realizované kurátory.

V odpoledních hodinách – hudební program za účasti hudebního souboru Marching Základní umělecké školy v Roudnici nad Labem, tanečních souborů Benga čhaja 
a Okolo, hudebních skupin Rytmická deformace a Blueroom z Roudnice n. L., Zábor 
z Prahy a Furt rovně z Loun.

Autor: Redakce

17.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice je všechno připravené. V pondělí dorazily i medaile pro vítěze, které nám ukazala Martina Kučerová z tiskového střediska.
7

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení