VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní léto

Litoměřice – Litoměřická letní filharmonie je společný projekt Města Litoměřice a Základní umělecké školy Litoměřice. Hlavním finančním partnerem je Česko-německý fond budoucnosti.

4.6.2015
SDÍLEJ:

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní létoFoto: Dominika Valešková

Projekt je založený na spolupráci partnerských škol ZUŠ Litoměřice a Musikschule des Landkreises. Do hudebního tělesa se zapojili v letošním roce také žáci ZUŠ Roudnice nad Labem a ZUŠ Libochovice, studenti teplické a pražské konzervatoře, z Rumunska přijeli studenti hudebního gymnázia z města Cluj, významnou oporou byli profesionální hudebníci z Orchestru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem a Severočeské filharmonie Teplice.

Dohromady se na pódiu sešlo 75 hráčů. S orchestrem vystoupil také sedmdesátičlenný litoměřický festivalový sbor, který sestává ze zpěváků litoměřických sborů a funguje pod vedením Romana Pallase. Dirigentské taktovky se ujali Andreas Grohmann (SRN) a Jiří Knotte (CZ). Sólově vystoupily Jana Červinková (soprán), Sarah Kaulbrasch (mezzosoprán), Kristýna Landová (příčná flétna) a Jana Šillerová (violoncello).

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní léto

Program Litoměřické letní filharmonie secvičovali muzikanti od pátečního dopoledne v zahradě litoměřické ZUŠ. V sobotu v dopoledních hodinách místo plánované zkoušky na litoměřickém náměstí se kvůli větru a dešti museli uchýlit do prostor Salva Guardy. Za poskytnuté zázemí patří velké poděkování akademické malířce Ivaně Grimmové. Odpoledne pokračovaly zkoušky v prostorách letního kina, kde se v neděli uskutečnil slavnostní koncert. Filharmonie zahrála publiku, které zcela zaplnilo prostory letního kina, skladby W. A. Mozarta, B. Smetany, G. Bizeta, P. I. Čajkovského, M. Ravela, B. Bartóka, J. Williamse, G. F. Händela, Vangelise, úpravy skladeb od Led Zeppelin a Queen.

Koncert byl mimořádným zážitkem pro posluchače a hudebníky, především pak pro žáky, kteří měli příležitost usednout k notovým pultům vedle zkušenějších hudebníků. Na filharmonii se žáci museli dlouho připravovat, trénovat a zdokonalovat techniku hry. Skladby v repertoáru totiž nebyly vůbec jednoduché. O to větší byla společná radost z úspěchu a zdárného provedení.

Litoměřická letní filharmonie zahájila první kulturní léto

Projekt Litoměřické letní filharmonie 2015 byl velmi náročný po stránce technického a finančního zajištění. Bez pomoci sponzorů a partnerů by se organizátoři neobešli a za to jim patří velké poděkování. Sponzory a partnery akce byli VRM – Václav Reif Management, Fond Hennlich administrovaný Ústeckou komunitní nadací, Pojišťovna VZP, Kinoklub Ostrov a Agentura Modrý z nebe, Nadační fond Kalich a Balkancar. Partnerem v technickém zabezpečení akce především po stránce logistické byly Technické služby Města Litoměřice, bez jejichž pomoci by realizace projektu takového rozsahu nebyla možná.

Dominika Valešková

Autor: Redakce

4.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči vyrazili k požáru maringotky v Radovesicích
4

V maringotce bouchla tlaková lahev. Kvůli teplu z komínka

Kapela Znouzectnost přijede do Lovosic.

Pod Palubou zahrají veteráni českého punku Znouzectnost i progresivní Nevereš

Dlouho očekávaná oprava vozovky z Lovosic do Ústí bude zahájena příští týden

Lovosice – Více než čtvrt roku trvající dopravní omezení, vybudování označených míst pro přecházení chodců, částečné nebo úplné uzavírky, ale i nový a upravený povrch frekventované vozovky. To čeká řidiče projíždějící na úseku Lovosice – Malé Žernoseky v nejbližší době.

Čarodějnice: Lampionový průvod nebo volba Miss

Litoměřicko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Litoměřicka.

Turisté vyrazí na jarní putování kolem Lovoše

Lovosice - U příležitosti stoletého výročí naší vlasti, které připadá na příští rok, připravil Klub českých turistů ojedinělý projekt, seriál pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu.

Zatímco si žena zkoušela boty, zlodějka ji obrala o kabelku

Litoměřicko – Až tříleté vězení hrozí devatenáctileté ženě z Teplicka, která jiné ženě odcizila v litoměřickém nákupním centru kabelku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies