VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.8.2015

Filmový festival začíná už dnes

Litoměřice – Patnáctý litoměřický filmový festival startuje už dnes! První projekce je naplánována na 14. hodinu v kině Máj.

20.8.2015

Ředitelka Renata Vášová: Lákadlem festivalu je jeho atmosféra

Litoměřice - Filmový festival Litoměřice popatnácté zve od pátku 21. do neděle 23. srpna na unikátní filmy, setkání s tvůrci, výstavu prací studentů FUD UJEP, workshop a také originální hudbu zajímavých muzikantů.

20.8.2015

Blue Rocket: Turné s Kabátem? Životní zážitek!

Brozánky, Teplice - Pro nový hudební festival Brozánky Fest (20. - 22. 8.) si teplická rocková kapela Blue Rocket chystá speciální akustický koncert

19.8.2015

Kterak Petr Linhart, písničkář ze Sudet, šplhal na Rozhlednu

Severní Čechy - Houby mi záleží na tom, že sudetský písničkář a básník Petr Linhart ráčkuje. Jeho kouzlo spočívá v tom, že umí připomenout či napsat a vyprávět příběhy, které nezřídka chytnou za srdce.

18.8.2015

Filmový festival startuje už v pátek

Litoměřice - „Není sladký život jako sladký život." V tomto duchu se ponese už 15. ročník Filmového festivalu v Litoměřicích, který začíná již tento pátek a potrvá do neděle 23. srpna.

18.8.2015

Simona Stašová: Učím se angličtinu, hodně plavu a cvičím jógu

Severní Čechy - Rozhovor s herečkou Simonou Stašovou o inscenacích Shirley Valentine, Filumena Marturado a Vím, že víš, že vím, filmech Lída Baarová, Román pro ženy nebo Život je život.

17.8.2015

Sváťa Šváb: Václav Vydra nás při natáčení klipu neustále bavil

Brozánky, Slaný – Mezi hvězdy pátečního programu Brozánky Festu bude patřit Totální nasazení. Festival se uskuteční od čtvrtka 20. do soboty 22. srpna v prostoru Farmy U Červa v Brozánkách na rozhraní Teplicka a Ústecka.

14.8.2015

Němý film s V. Burianem uvede kino v pondělí večer

Litoměřice - Jedinečnou projekci komedie Milenky starého kriminálníka z roku 1927 s Vlastou Burianem a Anny Ondrákovou v hlavních rolích chystá litoměřické kino Máj.

13.8.2015

Přenos z Reggae Area poběží živě na YouTube

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Pestrý festival, jedinou akci svého druhu na severu Čech, opět hostí letiště Podhoří jen kousek od Ústí. Od pátku 14. do neděle 16. srpna.

12.8.2015

Roudnické vinobraní proběhne již za měsíc. Láká na Jelena i Davida Kollera

Roudnice nad Labem - Přesně měsíc zbývá do dalšího ročníku Roudnického vinobraní. Sobota 12. září bude v Roudnici nad Labem ve znamení vína, burčáku a zábavy na třech hudebních scénách.

12.8.2015

Žafest přivítá Tichou dohodu i Szidi Tobias

Lovosice - Nadcházející víkend 14. a 15. srpna bude v Lovosicích ve znamení hudebního minifestivalu Žafest.

12.8.2015

Hudební kulisu pro popíjení piva vytvoří Hrůza, Rybičky a další

Litoměřice - Michal Hrůza, Rybičky 48, LUCIE revival, 100 legs, Markýz John, Wono sito sedne a Prowizorium to je nabídka letošních litoměřických pivních slavností, které se uskuteční v sobotu 15. srpna od 13 hodin na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

10.8.2015

Petr Samek: Open air, jako je Brozánky fest, severu chyběl

Brozánky, Teplice - Třídenní netradiční rockový festival z místních kapel i hvězd začne ve čtvrtek 20. srpna na farmě U Červa. Láká na Asakra, Blue Rocket, Justina Lavashe, Dymytry, Marsyas.

7.8.2015

V Budyni budou řinčet brnění a zbraně

Budyně nad Ohří - Vodní hrad v Budyni nad Ohří se po roce opět vrátí v čase do doby lítých soubojů. Exkluzivně přinášíme program sobotní Bitvy Budyně hodinu po hodině.

7.8.2015

Aby život za něco stál, člověk musí být stále nespokojený

Liberec - Rozhovor s Michalem Malátným z kapely Chinaski, která letos vystoupila na Benátské. Na konci srpna se mohou fanoušci těšit na koncert na festivalu Hrady.cz Bezděz.

6.8.2015

Filmový festival Litoměřice slibuje mimo jiné pestrý doprovodný program

Litoměřice - Kromě skvělého výběru filmů, jako je například animovaný snímek Cheatin´ od Billa Plymptona nebo surrealistický debut Mazací hlava od Davida Lynche, čeká hned první den na návštěvníky Filmového festivalu Litoměřice i bohatý doprovodný program v podobě koncertu, vernisáže, kuchařské dílny nebo workshopu, a to v druhém festivalovém centru na Střeleckém ostrově.

6.8.2015

Filharmonie se sbory a sólisty vystoupí na Mírovém náměstí

Litoměřice - Po loňském úspěchu Carminy Burany, kdy se společně představila na pódiu zhruba stovka účinkujících, Litoměřice tentokrát čeká večer s operou. Na Mírové náměstí se opět vrátí Severočeská filharmonie Teplice společně s Litoměřickým festivalovým sborem a sólisty.

5.8.2015

Nová výstava v Hradu Litoměřice je oknem do Českého Švýcarska

Litoměřice – Divoká soutěska, Edmundova soutěska, malá Pravčická brána, Pavlínino údolí, Dolský mlýn a další přírodní unikáty jsou v těchto dnech k vidění ve výstavních prostorách Hradu Litoměřice.

5.8.2015

Kinematograf míří do Štětí

Štětí – Čtyři české komedie veze Kinematograf bratří Čadíků aktuálně do Štětí. Dnes večer začne první promítání ve 21.30 hodin na Husově náměstí. Vstupné je dobrovolné, občerstvení bude na místě zajištěno.

5.8.2015

Pěvecké sbory vystoupí s filharmonií

Litoměřice – Po loňském velkém úspěchu Carminy Burany, kdy se společně představila na pódiu zhruba stovka účinkujících, čeká tentokráte Litoměřice večer s operou. Na Mírové náměstí se totiž v sobotu 8. srpna opět vrátí Severočeská filharmonie Teplice společně s Litoměřickým festivalovým sborem a čtyřmi sólisty.

5.8.2015

Keltská noc bude letos dvakrát kulatá

Severní Čechy - Tradiční krkonošský festival Keltská noc je třetí akcí, kterou v rámci oslav 30. narozenin navštíví Tři sestry. Oslava to bude vskutku mohutná, půjde o celebraci dvoukulatin!

4.8.2015

Jsou nádraží a to mezi nima, co se míhá, je svět, říká básník Jiří Imlauf

Ústí nad Labem - Jiří Imlauf (1966), učitel a kytarista, frontman ústecké rockové skupiny Houpací koně je i nové a překvapivě vyzrálé jméno na nebi poezie.

4.8.2015

Studenti zvou na vernisáž do Staňkovic

Staňkovice – Třetí ročník sympozia studentů Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem nazvaného V zahradách se navrací zpět do Staňkovic, do jednoho domu, do jedné zahrady. Zastřešujícím tématem je letos probuzení nočních tajů intimního přírodního mikroprostoru. Noc pro noc.

3.8.2015

Areál Myslivna ve Vroutku ve finále prázdnin opět ožije

Vroutek u Podbořan - Festival Rock for Churchill 2015 proběhne v pátek 28. a v sobotu 29. srpna nedaleko Podbořan.

2.8.2015

FOTO: Budyňský poutník opět vyšel na jedničku

Budyně nad Ohří – Pohodovou atmosféru již jednadvacátého ročníku festivalu folk a country muziky nazvaného Budyňský poutník si o víkendu přijely do města užít stovky lidí.

1.8.2015

Karel Babuljak: Chci, aby Písně snů zazněly na Reggae Aree

Úžín - Open air festival Reggae Area 2015 hostí Letiště Úžín u Ústí 14. až 16. srpna 2015.  

1.8.2015

Budyňský poutník probíhá ve Vodním hradu

Budyně nad Ohří - Budyňský poutník, který v pátek začal festivalovým večerem, je nejnavštěvovanější akcí v seriálu pořádaném v areálu Vodního hradu.

30.7.2015

Filmový festival zahájí film 
o Jarošovi

Litoměřice – Český himálajský horolezec Radek Jaroš je prvním Čechem, který spatřil vrcholy všech čtrnácti nejvyšších hor světa.

29.7.2015

Pouti bude předcházet Budyňský poutník

Budyně nad Ohří - Seriál letních poutí na Litoměřicku po anenské pouti v Chodounech minulou sobotu pokračuje tuto neděli poutí v Budyni nad Ohří. Slavnostní náladu však naladí už program během předchozích dvou dnů.

28.7.2015

Umělecká skupina OLDstars festivalem bavila i pomáhala

Roudnice nad Labem - Divadelní festival se konal o víkendu 17. - 19. července v komplexu roudnického bývalého augustiniánského kláštera.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies