VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival získá větší podporu

LITOMĚŘICE - Již ve středu bude v Litoměřicích zahájen filmový festival „Litoměřice posedmé“.

20.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Bělka

Litoměřičtí radní vyslechli prosby pořadatelů festivalu, kteří na něj každoročně s velkým úsilím shánějí finance. A rozhodli o navýšení podpory města z původních letošních dvaceti tisíc na částku padesáti tisíc korun.

„Festival si v našem kulturním programu vybudoval již své místo. Každoročně přiláká do města stovky návštěvníků. Rozhodli jsme proto, že na něj budeme organizátorům každoročně přispívat částkou padesáti tisíc korun,“ prozradil litoměřický radní a předseda kulturní komise Jaroslav Tvrdík.

„Letošní rozhodování kulturní komise při přidělování grantů nebralo v potaz rozsah a význam akce, to, jaký je její rozpočet a jaký význam má pro město. Přispělo na něj oproti loňsku sníženou částkou dvaceti tisíc korun, když loni činil příspěvek města takřka dvakrát víc, a to třicet šest tisíc korun. Nadělalo nám to dost problémů. Počítáme každou korunu,“ uvedla hlavní organizátorka festivalu Renata Vášová.

Mnoho akcí, které město Litoměřice v letošním roce podpořilo svým grantem, je z něj takřka kompletně po finanční stránce zabezpečeno. Není výjimkou, že město pokrylo přidělením grantu organizátorům akcí více než 50 % nákladů. Částka dvacet tisíc korun, kterou organizátoři filmového festivalu, který loni navštívilo více než sedm set návštěvníků, od města pro letošní rok dostali, pokrývá jejich rozpočet přibližně z 5 %.

„Rozhodnutí radních o pravidelné finanční injekci festivalu nás mile překvapilo a velmi potěšilo. Letošní rozpočet festivalu je 360 tisíc korun. 170 tisíc jsme již na jeho průběh získali od veřejné správy a firmy nám na něj přispěly částkou 80 tisíc korun. Zbytek musíme získat ze vstupného. Do zajištění festivalu vkládáme i své vlastní finance. Spoléháme na věrné diváky, kteří se k nám rádi vrací, a také na přízeň počasí. Každoročně nás zachraňuje náš generální sponzor. To, že se k němu nyní přidalo i město, je výborné,“ dodala Renata Vášová.

20.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soudce Josef Knotek

Bývalý litoměřický soudce Josef Knotek opustil vězení

Alchymistické Litoměřice

Na Allfestival zavítá do Litoměřic také Jaroslav Dušek

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Litoměřice – Litoměřická nemocnice se stane akciovou společností. Změnu právní formy schválili zastupitelé na středečním mimořádném zasedání.

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Úštěk - Dávejte si pozor, jaké výrobky kupujete. V některých případech by se ušetření nemuselo vyplatit.

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies