Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Ve stejném útlumu jako jsme dohrávali doma se Šumperkem jsme začali i dnes. Říkali jsme klukům, že domácí na nás vlítnou, a tak se i stalo. První střídání gól, druhé střídání vyloučení, třetí střídání gól. Domácí se dostali do pohody, všechno jim vyšlo. Do čeho plácli, to jim tam spadlo do brány. Bohužel my, i když třeba nejsme špatní v mezihře, tak okolo branky jsme žalostní, dnes jsme měli šest sedm čistých gólových situací a Hrubec neměl těžký zákrok. Hokej se hraje na góly a my okolo branek jsme opravdu špatní.

Okolo naší brány jsme nedůslední, to je sama dorážka, samý prohraný souboj a v útoku si šance vypracujeme, ale ti co byli na hokeji to mohli vidět, koncovka z naší strany byla dnes tragická. Po první třetině to bylo 4:0, ale ten zápas měl dvě třetiny před sebou. Chtěli jsme se do zápasu dostat nějakou poctivou jednoduchou hrou, ale bohužel si myslím, že ani druhá třetina nebyla z naší strany špatná. Přesilovka 5 na 3 nebyla dobrá, málo střelby, je vidět, že klukům chybělo sebevědomí.

Viděli jste sami, dali jsme domácím přesilovou hru 5 na 3 a hned si dáme vlastní gól. Pak 12 vteřin do konce, hrajeme přesilovku necháme si odjet hráče, který vstřelí gól. Myslím si, že jsme tu druhou třetinu domácí přestříleli, ale jak říkám hraje se na góly a ty dávali domácí. Musím samozřejmě říct, že domácí odehráli tu první třetinu výborně, dobře bruslili a vyhrávali osobní souboje. Ten začátek zápasu, v první minutě vedete 1:0, ve druhý 2:0, to vás dostane na koně a pak už samozřejmě se hraje úplně jinak a lehce. My jsme tu první třetinu dohráli ve velkém útlumu a to rozhodlo.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme se na ten zápas poctivě chystali, protože jsme věděli, s čím Litoměřice přijedou. Mají tam spoustu vynikajících hokejistů, hlavně směrem dopředu. Oni vědí, že když na nás zatlačí, tak že máme problémy, takže jsme se na to chystali. Vyšel nám úvod zápasu, přímo pohádkově, takže to samozřejmě bylo dobře, ale věděli jsme, že do konce je strašně daleko.

Takže jsme byli rádi, že jsme přidali další dvě branky. Ale pořád jsme museli hráče nutit k tomu, aby byli ve střehu. Kolega říkal, že ve druhé třetině tam měli šance, s tím souhlasím. I když jsme se snažili urputně hrát v obranném pásmu, věděli jsme, že ta šikovnost na těch hokejkách soupeře je, tak v některých fázích tam šance měli, ale strašně důležité bylo, že jsme využili přesilovku pět na tři a ten gól do šatny, ten nás stoprocentně uklidnil. Nakonec jak vyzněl celý zápas pro nás, tak vyzněla i třetí třetina, gól jsme dali jenom my a v závěru už jsem hráče jenom nabádal, aby pomohli Šimonovi udržet nulu, protože si to zasloužil za ten svůj výkon. Jsem opravdu hrozně rád, že se nám dneska v útočné fázi ten zápas takhle povedl a ty chybičky v obraně vyplynou jednak z kvality soupeře a jednak z toho, že ta koncentrovanost už nebyla úplně stoprocentní a my tohle vítězství považujeme za velmi cenné.