VIDEO, FOTO: Stadion zahájil skvěle, vyhrál v Prostějově

Prostějov – Jestřábi mají za sebou návrat do první ligy. V pondělí v podvečer se na domácím ledě střetli s Litoměřicemi. Návrat to však nebyl příliš povedený. Hanácký tým sice rychle vedl, ale po bezpočtu vyloučení nakonec padl 1:4.

9.9.2014

Jestřábi proti LitoměřicímFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Samotné utkání však začalo vesele. Místní fanoušci si pro své hrdiny připravili celotribunovou choreografii a opět dokázali, jak skvělí jsou. Na Jestřáby čekaly vlajky i velký transparent. Kotel se nenechal zahanbit. „Diváci nás přivítali skvěle. O to víc je nám líto, že jsme jim neudělali radost," litoval po zápase skleslý útočník LHK René Kajaba.

„První třetina byla z naší strany slušná. Dali jsme také první gól," usmíval se ještě spokojený trenér Jestřábů Tomáš Sršeň.

Do zápasu naskočili domácí nervózně a s respektem k svému soupeři. Už v první minutě se musel vytáhnout Kocián, který hlídal prostějovskou svatyni. Jestřábi se však postupně dostávali do tempa. V šesté minutě se natlačil před brankáře Krále Venkrbec a připravil tak pro svůj tým první šanci. V jedenácté minutě sehráli Hanáci první přesilovku a ta je probudila. Indra dvakrát za sebou pálil zprava. Král přímo kouzlil. O tři minuty později však musel kapitulovat. Kajaba využil výhody a vstřelil premiérový gól Jestřábů v první lize. Kociána nechal naopak vyniknout Plašil. Po úvodních dvaceti minutách, tak domácí vedli 1:0.

„Druhou třetinu jsme jakoby vypustili a v té třetí nás potopily individuální chyby našich hráčů," litoval Sršeň.

t=11#

Vstup do druhé části měli aktivnější hosté, kteří okamžitě začali ostřelovat Kociánovu bránu. Prostějov poté dostal velkou příležitost navýšit svůj náskok. Dvě po sobě jdoucí přesilovky však neproměnil. Nejblíže gólu byl Vosátko, ale mířil mimo. Početní výhody měli i hosté, ale ani oni je nepřetavili v branky. Kocián zneškodnil pokusy Kally i Krsteva. Rozhodčí Kopeček stále trestal, a tak se hra kouskovala.

Diváci mohli vidět nejrůznější počet hráčů na ledě od pěti na tři přes čtyři na čtyři až po pět na tři. Branka však nepřicházela. Až dvě minuty před koncem třetiny se Litoměřickým ve vlastním oslabení podařilo získat puk. Procházka zleva rychle přešel do útoku a tvrdou ránou prostřelil i Kociána. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 1:1.

Třetí dvacetiminutovku zahájil svou šancí Dvořáček, ale Kociána nepřekonal. Na druhé straně prováhal Coufal velkou příležitost. Jestřábi poté hráli přesilovou hru, která rozhodla celý zápas. Ve středním pásmu se dostali k puku hosté a Kalla vyslal do brejku Bílka. Ten svůj únik beze zbytku využil a poslal Litoměřice do vedení. Za pět minut Prostějovští znovu chybovali. Kocián svou rozehrávkou trefil jen Chlapíka a ten zvýšil na 3:1. Domácí brankář pak svou chybu několika dobrými zákroky napravoval, ale nakonec musel ještě jednou kapitulovat. Minutu před koncem jej překonal Kalla.

„Rozhodly samozřejmě přesilovky, ze kterých jsme dostali dva góly," rozebíral příčiny prohry domácí kouč a zdůraznil: „Také střední pásmo rozhodlo. Tam neustále ztrácíme kotouče, nehrajeme jednoduše. Děláme tam hodně chyb."

„Z naší strany byla první třetina výborná. Tedy kromě zhruba pěti minut. V té druhé jsme zbytečně faulovali a až v té třetí jsme hráli to, co jsme chtěli. Z našeho tlaku padly i góly a výsledek jsme si pohlídali," zhodnotil zápas lodivod Litoměřic Jiří Doležal a s úsměvem doplnil: „Pro nás jsou tyto tři body velmi důležité. Od Prostějova se dá dále očekávat bojovnost. Je těžké jej hodnotit. Budou mít těžkou cestu, doufám, že se jim bude dařit a uhrají i nějaké body."

První liga pokračuje již ve středu. Stadion se představí v Chomutově (17.30). Ten ještě o body nebojoval, v přípravě dokázal Stadion jednou porazit, jednou prohrál.

Prostějov - Litoměřice 1:4

Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Indra, Venkrbec) – 39. Procházka (Špelda), 47. Bílek (Kalla, Krstev), 53. Chlapík, 59. Kalla (Bílek, Míka). Rozhodčí: Kopeček – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3. Diváků: 1650.
Prostějov: Kocián – Kolibár, Roupec, Vosátko, Švaříček, Malý, Skřivánek – Indra, Venkrbec, Kajaba – Kubica, Luňák, Kovařík – Coufal, Černý, Sršeň – Jedlička, Duba, Stejskal.
Litoměřice: Král – D. Bílek, Krstev, Plašil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Špelda, Rys, Kalla, J. Bílek, Novák, Chlapík, Ondráček, Procházka, Schwamberger, Dvořáček, T. Doležal, Antončík, Z. Doležal.

Autor: Lukáš Horák

9.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Slavnostní vyhlášení ankety Vesnice roku v Libochovanech.
21

Policisté hledají dva mladíky, v Lovosicích platili cizí kartou.

Případ zneužití platební karty byl i díky Deníku objasněn

FOTO, VIDEO: Hasiči a policisté cvičili v Roudnici na divoké vodě

Roudnice nad Labem - Vesty a helmy nasadit a skok do divoké a nebezpečné vody. Pořádně náročné cvičení mají za sebou poříční policisté, hasiči a vodní záchranáři z Ústeckého kraje.

Kraj se zadluží o další 1,5 miliardy. Za peníze opraví mosty i školy

Ústecký kraj - Další obrovský úvěr hodlá Ústecký kraj splatit do konce roku 2031. V okrese by měl být opraven roudnický most nebo vybudováno Centrum sociální pomoci v Litoměřicích.

Soutěž: Vyhrajte s Deníkem vouchery na prohlídku litoměřických památek

Litoměřice - Destinační agentura České středohoří o.p.s., ve spolupráci s Litoměřickým deníkem připravila na druhou polovinu léta soutěž pro čtenáře o vouchery na Okruh církevní památky Litoměřice.