Stadion veze tři body z Mostu

Most – Na ledě posledního Mostu hokejisté Stadionu Litoměřice v duelu 26. kola I. ligy dominovali. Odvezli si tři body za výhru 4:1.

23.11.2011

Hokej - ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Domácí sice zahájili aktivně, ale do první větší šance se dostal litoměřický Novák. Jeho únik však zlikvidoval Lusinš. V polovině 11. minuty našel Kloz v dobré pozici Nováka a hosté vedli. O necelou půlminutu později překonal Kafan Lusinše podruhé a mostecký gólman se nechal vystřídat Bendou. Ten vzápětí podržel svůj tým při šanci Vobořila. V úvodu druhé třetiny měli Mostečtí výhodu trestného střílení, Volke však blafák Tvrdka vystihl.

Ve 25. minutě potrestali hosté chybu domácích v rozehrávce, Belay poslal do úniku Nováka, který přidal třetí litoměřický gól. Stadion byl při chuti, prosadil se v polovině zápasu i v oslabení po nájezdu dvojice Gerhát – Evan – 0:4. V 50. minutě mohl po přihrávce Slížka navýšit vedení hostů Horčička, ten však trefil pouze tyč. O vychytanou nulu připravil Volkeho v 55. minutě Klíma.

Litoměřičtí fanoušci, kterých za Stadionem do Mostu přijelo zhruba šedesát a vytvořili mu tak vzhledem k počtu diváků prakticky domácí prostředí, odjížděli domů spokojeni.

Most – Litoměřice 1:4

Branky a asistence: 55. Klíma (Vrtek, Kotrla) – 11. Novák (Kloz), 12. Kafan (Šinágl), 25. Novák (Belay, Volke), 31. Evan (Gerhát). Vyloučení: 5:3, navíc po faulu Boháče (Ltm) nařízeno TS. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:0. Rozhodčí: Kubeš – Čížek, Arazimová. Diváci: 250

Most: Lusinš (12. Benda) – Saviels, Látal, M. Rohan, Prošek, Parýzek, Martinec, Kuncl, Panuška – Tauš, Divíšek, Tvrdek – T. Rohn, Vachovec, Klíma – Kotrla, Heinisch, Ondráček – Slavíček, Vrtek, Vaněk.

Litoměřice: Volke – Boháč, Vobořil, Martinka, Evan, Kříž, Smetana, Brejčák, Hora – Rindoš, Slížek, Horčička – Loskot, Belay, Gerhát – Novák, Kloz, Gengel – Šinágl, Hlusička, Kafan.