Stadion si nechal dát dva góly v oslabení

Praha – Hokejová Slavia prožívá úspěšné období. O tom se přesvědčili i hokejisté litoměřického Stadionu, kteří na ledě pražského celku podlehli v 31. kole WSM Ligy těsně 3:2.

6.12.2016

Stadion Litoměřice - Slavia PrahaFoto: Deník/Karel Pech

„Zasloužili jsme si určitě body, ale tady v Edenu zkrátka nemáme štěstí. Je to už třetí zápas, co jsme tu takhle smolně prohráli," povzdychl si kouč Stadionu Miloš Říha.

Litoval především úvodu, kdy si jeho svěřenci vypracovali několik šancí, ale bez gólového efektu. „Myslím, že jsme byli lepším mužstvem. Bohužel rozhodl začátek, kdy jsme měli několik příležitostí, které jsme neproměnili. Mohli jsme vést 3:0, ale místo toho jsme prohrávali 0:2 po našem oslabení ve třech. Je to pro mě těžké hodnocení, alespoň na prodloužení jsme mohli dosáhnout," dodal Říha.

Slávistický kouč Jan Srdínko byl více spokojený s výsledkem než s hrou. „Na začátku se nám povedly přesilovky, dali jsme v nich dva góly. Jeden až po konci vyloučení, kdy soupeřův hráč skákal z trestné zpátky na led. Ve třetí třetině jsme ale přesilovky neproměnili, takže jsme dali Litoměřicím šanci na závěrečný tlak. Měly ve finální fázi trochu navrch, ale naštěstí se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce."

WSM Liga pokračuje ve středu dalšími zápasy. Stadion od 18 hodin hostí pátý Přerov, na který ještě v této sezoně nevyzrál. Doma podlehl 1:2 po samostatných nájezdech, u soupeře 4:1.

Ve středu se hraje: Č. Budějovice – Fr. Místek, Benátky – Kadaň, Litoměřice – Přerov, Prostějov – Ústí, Havířov – Most, Kladno – Třebíč, Slavia – Jihlava.

Slavia Praha – Stadion Litoměřice 3:2

●Branky a nahrávky: 9. Holý (Dušek, Endál), 11. Beránek (Endál, Holý), 33. Endál (Knot, Dušek) – 25. Pavlas (Kopta), 47. Valášek (Smetana). Rozhodčí: Sýkora – Toman, Coubal. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1. Diváci: 715.

●HC Slavia Praha: Frodl – Bača, Novák, Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Růžička – Endál, Dušek, Beránek – Schleiss, Šagát, Kverka – Jankovský, Kubica, Kadlec – Tejral, Krliš.

●HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Piegl, Barák, Bažant, Havránek – Pletka, Rubeš, Pavlík – Kalla, Nedvídek, Valášek – Kopta, Hanták, Švagrovský – Dvořák, Miškář, Pilař.

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Litoměřický deník = Vaše noviny

KRÁTCE: Co se děje na Litoměřicku? Přečtěte si stručný přehled

Amatérský badatel Jiří Kuchař objevil v depozitáři Národního památkového ústavu v Doksanech sedm obrazů ze sbírky Adolfa Hitlera.
22

Kraj zasáhly silné bouřky, na několika místech zastavily vlaky

Ústecký kraj – Silné bouřky se ve čtvrtek 22. června podle očekávání přesunuly z Německa na sever Čech. Počasí ve večerních hodinách působilo problémy na několika železničních tratích.